Skip to main content

DiscoverEU

Je ti 18 a bydlíš v některé ze zemí programu Erasmus+? Pak je načase vystoupit z komfortní zóny!

Foto a video soutěž #DiscoverEU – pravidla a podmínky

Zúčastněte se soutěže DiscoverEU a vyhrajte skvělé ceny.

Jak bude soutěž probíhat?

Soutěž potrvá od 15. července do 15. října 2022. Každý měsíc bude vyhlášeno nové téma.

Chcete-li se zúčastnit:

  1. Podělte se o svou fotku nebo krátké video (max. 15 sekund) na Instagramu.
  2. Ke svému příspěvku přidejte hashtagy #DiscoverEU#Competition.
  3. Ve svém instagramovém příspěvku otagujte účet Evropské mládeže @european_youth_eu nebo @EuropeanYouthEU na Twitteru.
  4. Vyplňte formulář k udělení souhlasu na adrese: https://youth.europa.eu/discovereu/competition/consent 
  5. Požádejte své přátele, aby vaše fotky nebo video lajkovali.

Vaši fotografii či video ověří moderátoři a poté se zobrazí na Evropském portálu pro mládež. Schválení může trvat 24 hodin, víkendové příspěvky moderátoři schválí v pondělí.

Pokud vaše video či fotografie splní výše uvedená jednoduchá kritéria, máte šanci stát se jedním z vítězů soutěže #DiscoverEU, kteří se budou vybírat každý měsíc.

Jak budou vybráni vítězové?

Soutěže se můžou zúčastnit pouze mladí lidé, kteří se přihlásili do některého z kol #DiscoverEU v roce 2018, 2019, 2021 a 2022 (vybraní ale i nevybraní účastníci).

Každý měsíc se do dalšího kola posune 20 nejpopulárnějších příspěvků s nejvyšším počtem lajků. Nakonec porota složená z odborníků na sociální média vybere maximálně 5 vítězných fotografií či videozáznamů. Vyhrávají ty vizuálně nejoriginálnější a nejkreativnější.

Každý měsíc vybereme až 5 šťastných výherců.

Vítěze bude každý měsíc kontaktovat agentura ICF Next, která má v této soutěži jménem Evropské komise na starosti předávání cen. Doporučujeme proto účastníkům, aby si kontrolovali příchozí zprávy, protože na případnou zprávu od společnosti ICF Next musejí zareagovat do 7 pracovních dnů. Pokud neodpoví, bude vybrán jiný vítěz. Jména vítězů pak budou veřejně vyhlášena na těchto platformách: Facebook, Twitter a Instagram.

O jaké ceny se soutěží?

Každý vítěz obdrží cenu v hodnotě 100 eur.

Vítězové budou vyhlášeni na účtech Evropské mládeže na Twitteru, Facebooku a Instagramu .

...a nezapomeňte

Váš příspěvek by měl být originální. Musíte být jediným autorem a majitelem zaslané fotografie či videa (tj. musí vám k nim náležet autorské právo).

Musíte mít svolení fotografovaných osob. Nepořizujte snímky osob bez jejich souhlasu. Na fotografii nesmí být rozpoznatelné dětské tváře.

Nepřehánějte to s úpravami. Přípustná je základní retuš, korekce barev a oříznutí. Nepoužívejte speciální efekty, digitálně doplněné prvky ani žádné další výrazné úpravy.

Při focení nehazardujte s vlastním zdravím ani se zdravím ostatních.

Počet fotografií a videí, které můžete v rámci soutěže nahrát, není nijak omezen. Vyhrát však v soutěži DiscoverEU můžete pouze jednou.

Svůj příspěvek můžete kdykoli vymazat. Pokud tak učiníte, bude odstraněn i z Evropského portálu pro mládež. O odstranění můžete rovněž požádat na portálu.

Máme právo vyloučit kterékoli fotografie a videa, pokud budeme mít důvod se domnívat, že se autoři neřídili pravidly soutěže.

Účastí v soutěži DiscoverEU poskytujete Evropské komisi souhlas s tím, že může vaše fotografie či videozáznamy případně použít při své propagační a komunikační činnosti.

Tuto akci společnost Instagram nesponzoruje, nepodporuje ani neřídí a akce není na Instagram ani nijak napojena. Společnost Instagram není v souvislosti s touto soutěží vůči účastníkům vázána žádnou odpovědností.

Pořadatel si vyhrazuje právo změnit nebo nahradit ceny a/nebo upravit v nezbytných případech podmínky a pravidla soutěže, a to bez předchozího oznámení.

Při nahrávání fotky bude muset účastník vyplnit formulář a souhlasit s účastí v soutěži.

Podrobnější znění podmínek najdete zde. Více informací o používání osobních údajů najdete v prohlášení o ochraně soukromí.