Skip to main content

Eiropas Solidaritātes korpuss

Kopā mēs varam.

Solidaritātes projekti

Kas ir solidaritātes projekts?

Solidaritātes projekts ir darbība, ko jaunietis var veikt piecu vai vairāk cilvēku grupā ar mērķi panākt pozitīvas pārmaiņas vietējā sabiedrībā. Jaunieši projektus izstrādā paši un īsteno vietā, kur viņi dzīvo.

Padomā par problēmām savā apkaimē un tev svarīgiem jautājumiem. Projektam vajadzētu būt vērstam uz vietējās kopienas problēmu risināšanu, taču tas var palīdzēt risināt arī reģionāla vai pat valsts mēroga jautājumus. Līdztekus vietējo problēmu risināšanai solidaritātes projektam būtu arī jāatbalsta Eiropas vērtības; tas paveicams, izvēloties Eiropas līmenī noteiktas prioritātes, tādas kā iekļautība, klimata pārmaiņas, demokrātiska iesaistīšanās, pilsoniskums vai dzimumu līdztiesība.

Projekts var ilgt no 2 līdz 12 mēnešiem, un tā galvenokārt ir nepilna laika aktivitāte. Tas nozīmē, ka tu to vari īstenot savā brīvajā laikā.

Kurš var piedalīties?

Jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri dzīvo kādā no valstīm, kas piedalās Eiropas Solidaritātes korpusa iniciatīvā (visas Eiropas Savienības valstis, Islande, Turcija un Ziemeļmaķedonija). Grupā jābūt vismaz 5 cilvēkiem no vienas un tās pašas valsts. Maksimālais dalībnieku skaits nav ierobežots.

Kādu finansiālo atbalstu var saņemt?

Tu vari rēķināties ar 500 eiro atbalstu mēnesī; šie līdzekļi paredzēti tava projekta pārvaldības un īstenošanas izmaksu segšanai. Vajadzības gadījumā mēs segsim arī izmaksas, kas saistītas ar mentora iesaistīšanu projektā.

Kā pieteikties?

Pieteikšanās solidaritātes projektiem ir vienkāršs process, izmantojot tiešsaistes veidlapas. Tavu pieteikumu izskatīs tās valsts aģentūra, kurā tu dzīvo. Tu vari pieteikties uz finanšu līdzekļiem pats vai arī izvēlēties sadarboties ar pieredzējušu organizāciju.

Pieteikuma veidlapā tev tiks uzdoti tādi jautājumi kā, piemēram, kāpēc vēlies īstenot šo projektu, kādā veidā tas sniegs labumu sabiedrībai un kādas aktivitātes tiek plānotas projekta izstrādes un īstenošanas laikā.

Pirms pieteikšanās

  1. Izveido savu grupu: sazinies ar citiem jauniešiem, un kopā izveidojiet grupu ar kopīgu ideju vai tematu.
  2. Aicini visus dalībniekus reģistrēties: visiem grupas dalībniekiem jāreģistrējas Eiropas Solidaritātes korpusa portālā.
  3. Saņem organizācijas identifikatoru: vienam grupas dalībniekam jāuzņemas “grupas vadītāja” loma un jāreģistrējas organizāciju reģistrācijas sistēmā, lai iegūtu organizācijas identifikatoru (OID). Lai reģistrētos, tev būs jāizveido “EU Login” konts. Atceries, ka tev ir arī iespēja vērsties pie organizācijas, kura var iesniegt pieteikumu tavā vārdā (vai nu tā jau ir reģistrēta dalībnieku portālā un tai ir OID, vai arī tā to saņems). Ņem vērā, ka vari turpināt darbu saistībā ar nākamajiem posmiem, tiklīdz esi reģistrējies un saņēmis OID. Tev nav jāgaida apstiprinājums.
  4. Sagatavojies: izlasi Eiropas Solidaritātes korpusa vadlīnijas (52.–57. lpp.) un tavas valsts aģentūras tīmekļa vietnē pieejamo informāciju. Ja tev vajadzīga papildu informācija, sazinies ar savas valsts aģentūru, lai lūgtu palīdzību. Valsts aģentūra sniegs tev norādes un palīdzēs sagatavot veiksmīgu pieteikumu! Izpēti šo tiešsaistes veidlapas kopiju, lai zinātu, ko sagaidīt, aizpildot veidlapu.
  5. Izveido savu projektu: apkopo savas idejas — pārdomā sava projekta mērķus, kādi dalībnieki būs tavā grupā, kādus rezultātus vēlies sasniegt, kāds budžets būs nepieciešams tavam projektam un kādas darbības plāno veikt — un aizpildi pieteikuma veidlapu tiešsaistē.

..un visbeidzot...

     6. Iesniedz pieteikumu: Piesakies tiešsaistē, izmantojot ESC31 solidaritātes projektu tiešsaistes veidlapu. Nākamie pieteikšanās termiņi ir 2020. gada 7. maijs plkst. 12.00 pēc Briseles laika un 2020. gada 1. oktobris plkst.12.00 pēc Briseles laika. Nepalaid garām pieteikšanās termiņu! Vēlam veiksmi!


“Paranduskohvik” — remonta kafejnīca Igaunijā

Remonta kafejnīcas galvenais mērķis ir informēt cilvēkus par patēriņa sabiedrības negatīvo ietekmi uz vidi un mudināt viņus saudzēt vidi. Kafejnīca ir ierīkota atvērtā darbnīcā, kurā ir visi nepieciešamie rīki, kas var būt vajadzīgi dažādu ierīču labošanā. Cilvēki tiek aicināti nest savas salauztās ierīces uz remonta kafejnīcu, kur brīvprātīgie mēģinās palīdzēt tās salabot.

“The Room” — vietējs teātris Īrijā

Projekts tika izveidots, reaģējot uz Ņūbridžas (Newbridge) patvēruma meklētāju sociālo atstumtību Kildēras (Kildare) grāfistē. Projekta mērķis ir izveidot un īstenot praktisku teātra programmu, iesaistot patvēruma meklētājus. Programma paredz drāmas pulciņu, kura rezultātā tapušo uzvedumu izrāda vietējai kopienai.

Skeitparks Beļģijā

Projekta mērķis ir izveidot infrastruktūru vietējās apkaimes skeitborda un BMX entuziastiem. Tā būs ne tikai visiem pieejama vieta sportošanai, bet arī vieta, kur tikties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem.

Projekts “Brīvbode” Latvijā

Projekts “Brīvbode” ir brīvprātīgo aizsākta iniciatīva, kuras ietvaros reizi nedēļā cilvēki tiek aicināti apmainīties ar mantām — atnest sev nevajadzīgas lietas un paņemt vietā sev nepieciešamo, piemēram, apģērbu, grāmatas un mājsaimniecības preces.

Aicinājums brīvprātīgi strādāt dzīvnieku patversmēs Lietuvā

Projekta mērķis ir popularizēt brīvprātīgo darbu dzīvnieku patversmēs un palīdzēt uzlabot trīs dzīvnieku patversmes Klaipēdā. Tā mērķis ir arī dot ārvalstu studentiem iespēju iesaistīties brīvprātīgās darbībās ārpus skolas.

Bioloģiskā lauksaimniecība Polijā

Projekta “Sferyczny ogród badawczy” mērķis ir mainīt jauniešu neveselīgos ēšanas paradumus un mudināt viņus veidot pašiem savu bioloģisko lauksaimniecību. Projekta ietvaros tiks izveidota inovatīva lodveidīga siltumnīca kultūraugu audzēšanai, kurā vietējie jaunieši varēs darboties un piedalīties visos audzēšanas un ražas novākšanas procesos.

Atjaunot Itālijas piekrastes līniju

Projekta “Mare d’Inverno” galvenais mērķis ir atjaunot dabisku piekrastes zonu netālu no Trani un Barletta pilsētu centriem. Projekta mērķis ir uzlabot informētību par vides aizsardzību. Tā ietvaros tiks veidoti riteņbraucēju un gājēju celiņi, tīrītas pludmales un stādītas vietējās koku sugas.