Roční dobrovolná služba v Mnichově od 01.09. 2023


Roční dobrovolná služba v Mnichově od 01.09. 2023

Junge Aktion der Ackermann-Gemeinde

München, Germany

Beschreibung der Tätigkeit

Od září 2023 nabízí Junge Aktion v centrále Ackermann-Gemeinde v Mnichově opět možnost pro mladého člověka z České republiky nebo Slovenska vykonávat po dobu 12 měsíců dobrovolnou službu v rámci Evropského sboru solidarity. JUNGE AKTION der ACKERMANN-GEMEINDE je společenství dětí a mladých lidí z Německa ve věku od 10 do 26 let, úzce spolupracuje s českými či slovenskými partnerskými spolky. Svými projekty a aktivitami přispívá k „Evropě lidí“. Tato organizace vznikla v roce 1950 jako společenství mladých lidí odsunutých z Čech, Moravy a Slezska. Mezi její hlavní cíle patří díky její historii setkávání se středo- a východoevropskými sousedy. Junge Aktion je členem Aktion West-Ost ve Svazu německé katolické mládeže (BDKJ). Pokud máš zájem podílet se spolu s Junge Aktion dvanáct měsíců na přípravě a realizaci mezinárodních setkání mládeže z Česka, Německa, Slovenska a Maďarska, naučit se spoustu nových věcí, jazyk sousedů zašli nám svou přihlášku!

Beitrag zu Unterbringung, Verpflegung und Reisekosten

Co obdržíš? • jako dobrovolník dostáváš měsíční kapesné a příspěvek na stravování • ubytování na studentské koleji • zajistíme ti zdravotní, úrazové a životní pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu • máš možnost se účastnit dvou seminářů pro dobrovolníky v Německu, kde poznáš ostatní dobrovolníky z celé Evropy • jazykový kurz dle tvých znalostí • Youthpass - mezinárodně uznávaný doklad o absolvování dobrovolné služby !!! Dobrovolnické místo nemůže být garantováno před schválením grantové žádosti Národní agenturou.

Fortbildung im Rahmen der Tätigkeit

Co Tě čeká? • aktivní a pestrý rok • různé úkoly v rámci projektů i při práci v kanceláři • spolupráce s kolegy a dobrovolníky Junge Aktion a její zastřešující organizace Ackermann-Gemeinde • příprava setkání, sympozií, seminářů a dalších mezinárodních projektů • mnoho interkulturních zkušeností, které se ti budou hodit Dobrovolnický projekt je otevřen pro účastníky s omezenými možnostmi. Více informací najdes na www.junge.-aktion.de. Pokud máš dotazy, obrať se na naši nynější dobrovolnici Annu: evs@junge-aktion.de. Svůj CV na adresu: kuhl@ackermann-gemeinde.de.

Teilnehmerprofil

Pokud je ti od 18 do 30 let, máš alespoň minimální znalost němčiny a od září 2023 do srpna 2024 čas a zájem, můžeš se ucházet o místo přímo u Junge Aktion der Ackermann-Gemeinde (evs@junge-aktion.de), nebo jednoduše klikni nahoře na "podat přihlášku". Naše nynější dobrovolnice, ti ráda poskytne bližší informace a poví o svých zkušenostech. Příběhy ostatních dobrovolníků najdeš na našem Facebooku (https://www.facebook.com/JungeAktion). Těšíme se na Tebe!

Wann

Insgesamt 52 Woche(n) im Zeitraum 01/09/2023 bis 31/08/2024


Wo

Heßstraße 24, 80799 München Germany


Gesucht werden Teilnehmer/innen aus

die Tschechische Republik


Themen der Aktivität

Bürgerschaft und demokratische Teilhabe

Allgemeine und berufliche Bildung

Kreativität und Kultur


Bewerbungsfrist

Bewerbungsfrist: 31/05/2023