Skip to main content

Europos solidarumo korpusas

GALIA VEIKTI DRAUGE.

Solidarumo projektai

Norite padėti savo vietos bendruomenėje pasiekti teigiamų pokyčių? Susiburkite su draugais ir pradėkite solidarumo projektą. Nepamirškite visi užsiregistruoti čia. 

Kas yra solidarumo projektas?

Pagalvokite apie jūsų aplinkoje kylančius uždavinius ir jums svarbius siekius. Jūsų projektas gali būti skirtas tiek šiems uždaviniams, tiek regioniniams ar net nacionaliniams klausimams spręsti. 

Jūsų projektas taip pat turėtų turėti europinę vertę: juo turėtų būti įgyvendinami ES nustatyti prioritetai, pavyzdžiui, užtikrinama įtrauktis, kovojama su klimato kaita, skatinamas demokratinis įsipareigojimas, pilietiškumas ar lyčių lygybė.

Projektas gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių. Dažniausiai projektai vykdomi ne visą darbo dieną. Taigi galite tai daryti laisvalaikiu.

Kas gali dalyvauti?

Solidarumo projekte galite dalyvauti, jei gyvenate vienoje iš programos šalių.

Jūsų grupėje turi būti bent 5 asmenys (nuo 18 iki 30 metų), teisėtai gyvenantys toje pačioje šalyje (didžiausio dalyvių skaičiaus ribos nėra).

Kokią finansinę paramą galiu gauti?

Jūsų projekto valdymo ir įgyvendinimo išlaidoms padengti galite tikėtis 630 EUR per mėnesį. Prireikus taip pat padengsime prie projekto prisidedančio ugdančiojo vadovo išlaidas.

Kaip pateikti paraišką?

Priešingai nei savanoriškos veiklos atveju, stažuotės ir įdarbinimo atveju (tuo atveju teikiate paraišką organizacijoms), norėdami vykdyti solidarumo projektus, turite prašyti jūsų projektui skirti tiesioginį finansavimą

Todėl turite laikytis bendrajame kvietime teikti projektų pasiūlymus nustatytų terminų ir dėl savo projekto pateikti oficialią paraišką (žr. atvirus kvietimus). 

Tada jūsų paraišką įvertins jūsų šalies nacionalinė agentūra
/!\ Paraišką dėl finansavimo galite pateikti patys arba, jei norite, galite bendradarbiauti su patyrusia organizacija.

Pildant paraiškos formą reikės nurodyti, kodėl norite įgyvendinti šį projektą, kuo jis bus naudingas bendruomenei ir kaip ketinate jį parengti ir įgyvendinti.

Prieš pateikdami paraišką

  1. Suburkite grupę: pakvieskite kitus savo bendruomenės jaunuolius prisidėti prie bendros idėjos ar temos įgyvendinimo.
  2. Užtikrinkite, kad visi užsiregistruotų: visi grupės nariai turi prisijungti prie korpuso.
  3. Užtikrinkite, kad jūsų organizacija turėtų identifikacinį numerį: vienas grupės narys imasi grupės vadovo vaidmens ir sukuria paskyrą Europos Komisijos sistemoje bei užsiregistruoja, kad gautų organizacijos identifikacinį numerį (OID).

          Nepamirškite, kad galite rasti organizaciją, kuri yra pasirengusi pateikti paraišką jūsų vardu. Ji gali jau būti užsiregistravusi ir turėti OID. Jei ne, ji gali jums jį gauti. 

         Kai tik užsiregistruosite ir turėsite OID, galėsite tęsti procesą (net jei dar laukiate, kol numerį patvirtins).

  1. Tinkamai pasiruoškite. Paskaitykite:

       Jei jums reikia daugiau informacijos, jūsų nacionalinė agentūra gali jums padėti užpildyti paraišką. 

  1. Sukurkite projektą: susisteminkite savo idėjas (pagalvokite apie tikslus, grupės narius, numatomus rezultatus, biudžetą, veiklą ir t. t.).
  2. Pateikite paraišką: užpildykite ESC30 solidarumo projektų paraiškos formą.

Nepraleiskite termino. Linkime sėkmės!

/!\ Taisyklės programos šalyse gali šiek tiek skirtis. Daugiau informacijos rasite dažnai užduodamų klausimų puslapyje.

 

„Paranduskohvik“ – kavinė-dirbtuvė Estijoje

Pagrindinis šios kavinės-dirbtuvės tikslas – informuoti žmones apie neigiamą vartotojų visuomenės poveikį aplinkai ir skatinti saugoti aplinką. Kavinė veikia vietos bendruomenėje įkurtoje atviroje dirbtuvėje. Joje galima naudotis visomis priemonėmis, kurių gali prireikti patiems įvairiausiems prietaisams pataisyti. Žmonės gali atnešti savo sugedusius daiktus ir kartu su savanoriais pabandyti juos sutaisyti.

„The Room“ – vietos bendruomenei skirta teatro programa Airijoje

Projektas parengtas siekiant šalinti prieglobsčio prašytojų Niubridže (Kildero grafystė) socialinę atskirtį. Jo tikslas – sukurti ir įgyvendinti taikomąją teatro programą prieglobsčio prašytojams. Būtų rengiami praktiniai dramos seminarai ir galiausiai vietos bendruomenei skirtame baigiamajame teatro renginyje būtų surengtas įtraukus pasirodymas.

Riedlenčių parkas Belgijoje

Projekto tikslas – vietos bendruomenėje sukurti riedlenčių ir motokroso dviračių (angl. BMX) infrastruktūrą. Parkas bus skirtas ne tik sportuojantiems jaunuoliams – čia susitikti galės visi bendraminčiai.

„Brīvbode“ Latvijoje

Šis projektas – tai savanorių vykdomos iniciatyvos „Brīvbode“ (latviškai tai reiškia „nemokama parduotuvė“) tęsinys. Kartą per savaitę visi norintieji kviečiami atnešti nebereikalingus daiktus (drabužius, knygas ir namų ūkio reikmenis) ir pasirinkti daiktų, kurių jiems gali prireikti.

Kvietimas savanoriauti gyvūnų prieglaudose Lietuvoje

Projekto tikslas – skatinti savanorišką veiklą gyvūnų prieglaudose ir padėti atnaujinti tris gyvūnų prieglaudas Klaipėdoje. Juo taip pat siekiama sudaryti sąlygas dalyvauti užklasinėje savanoriškoje veikloje moksleiviams iš užsienio.

Ekologinis ūkininkavimas Lenkijoje

Projektu „Sferyczny ogród badawczy“ siekiama pakeisti jaunimo nesveikos mitybos įpročius ir skatinama pradėti nuosavą ekologinį ūkį. Įgyvendinant projektą sferiniame šiltnamyje bus sukurta naujoviška kaupiamųjų žemės ūkio augalų plantacija, kurioje vietos jaunimas galės prisidėti prie derliaus auginimo ir nuėmimo.

Italijos pakrantės atkūrimas

Pagrindinis projekto „Mare d'Inverno“ tikslas – atkurti natūralią pakrantės zoną netoli Tranio ir Barletos miestų centrų. Projektu planuojama gerinti aplinkos apsaugą ir didinti informuotumą. Ketinama tiesti dviračių ir pėsčiųjų kelius, valyti paplūdimius ir atsodinti vietinių rūšių medžius.