Skip to main content
© fotolia.com - Oscar Espinosa © fotolia.com - Oscar Espinosa

Διάλογος της ΕΕ για τη νεολαία: Εθνικά σημεία επαφής

Τελευταία ενημέρωση Παρασκευή, 12/03/2021

Θέλεις να συμμετάσχεις στον διάλογο της ΕΕ για τη νεολαία; Αν ναι, εντόπισε στον κατάλογο που ακολουθεί το εθνικό σημείο επαφής στη χώρα σου και εκδήλωσε το ενδιαφέρον σου!

Αυστρία

Επικοινωνία: Martin Kitzberger

Email: office@jugenddialog.at

Ιστότοπος: www.jugenddialog.at 

Βέλγιο

Ολλανδόφωνη κοινότητα

Επικοινωνία: Mauro Desira

Email: mauro.desira@jint.be

Ιστότοπος: https://www.youthinaction.be/jeugddialoog/wat

 

Γαλλόφωνη κοινότητα

Επικοινωνία: Charline Cauwe

Email: charline.cauwe@cfwb.becharline.cauwe@cfwb.be

Ιστότοπος: www.dialoguejeunesse.be

 

Γερμανόφωνη κοινότητα

Επικοινωνία: Mona Locht

Email: jugenddialog@rdj.be

Ιστότοπος: www.jugenddialog.be

 

Βουλγαρία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Κροατία

Επικοινωνία: Sandra Rozman

Email sandra@mmh.hr 

Ιστότοπος: eupita.eu

 

Κύπρος

Επικοινωνία: Χριστιάνα Ξενοφώντος

Emailppo@cyc.org.cy

Ιστότοπος: www.sdcyprus.eu

 

Τσεχική Δημοκρατία

Επικοινωνία: Zuzana Wildová

Email: zuzana.wildova@crdm.cz

Ιστότοπος: Https://www.strukturovanydialog.cz/

 

Δανία

Επικοινωνία: Merle Singer-Lippert

Email: international@duf.dk

Ιστότοπος: https://duf.dk/artikel/eu-ungdomsdialog/

 

Εσθονία

Επικοινωνία: Mikk Tarros

Email: mikk@enl.ee

Ιστότοπος: https://enl.ee/projektid/tooruhm/

 

Φινλανδία

Επικοινωνία: Jarkko Lehikoinen

Email: jarkko.lehikoinen@alli.fi

Ιστότοπος: www.alli.fi

 

Γαλλία

Επικοινωνία: Eva Baronnet

Email: dialogue.structure@cnajep.asso.fr

Ιστότοπος: http://www.provox-jeunesse.fr/

 

Γερμανία

Επικοινωνία: Linda Stein

Email: linda.stein@dbjr.de

 

Ελλάδα

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Ουγγαρία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Ιρλανδία

Επικοινωνία: Jean-Marie Cullen

Email: international@nyci.ie

Ιστότοπος: youth.ie/youngvoices

 

Ιταλία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Λετονία

Επικοινωνία: Anna Ivina

Email: anna.ivina@izm.gov.lv

 

Λιθουανία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

 

Λουξεμβούργο

Επικοινωνία: Mike de Waha

Email: nwg@cgjl.lu

Ιστότοπος: www.dialog.lu

 

Μάλτα

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Κάτω Χώρες

Επικοινωνία: Giulia Giacometti

Email: giuliagiacometti@njr.nl

Ιστότοπος: https://www.njr.nl/en/cases/gestructureerde-dialoog-en/

 

Πολωνία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Πορτογαλία

Επικοινωνία: Helderyse Rendall

Email: geral@cnj.pt

Ιστότοπος: www.cnj.pt

 

Ρουμανία

Σύντομα περισσότερες πληροφορίες

 

Σλοβακία

Επικοινωνία: Michaela Besedová

Email: besedova@mladez.sk

Ιστότοπος: eudialogsmladezou.sk

 

Σλοβενία

Επικοινωνία: Ana Štromajer, αρμόδια πολιτικής

Email: ana.stromajer@mss.si

Ιστότοπος: http://mss.si/projekti/strukturirani-dialog/

 

Ισπανία

Όνομα: María Rodríguez Alcázar

Email: mrodriguez@cje.org

Ιστότοπος: http://dialogoestructurado.cje.org/blog/

 

Σουηδία

Όνομα: Seinab Hilowle

Email: seinab.hilowle@lsu.se

Ιστότοπος: https://lsu.se/gor/europa/