Skip to main content
© fotolia.com - Oscar Espinosa © fotolia.com - Oscar Espinosa

Nationella kontaktpunkter för EU:s ungdomsdialog

Senaste uppdatering Fredag, 12/03/2021

Vill du delta i EU:s ungdomsdialog? Vänd dig till kontaktpunkten i ditt land så kan de berätta mer.

Österrike

Kontakt: Martin Kitzberger

Mejladress: office@jugenddialog.at

Webbplats: www.jugenddialog.at 

 

Belgien

Nederländsktalande gemenskapen

Kontakt: Mauro Desira

Mejladress: mauro.desira@jint.be

Webbplats: https://www.youthinaction.be/jeugddialoog/wat

 

Fransktalande gemenskapen

Kontakt: Charline Cauwe

Mejladress: charline.cauwe@cfwb.be

Webbplats: www.dialoguejeunesse.be

 

Tysktalande gemenskapen

Kontakt: Mona Locht

Mejladress: jugenddialog@rdj.be

Webbplats: www.jugenddialog.be

 

Bulgarien

Mer information inom kort

 

Kroatien

Kontakt: Sandra Rozman

Mejladress: sandra@mmh.hr 

Webbplats: eupita.eu

 

Cypern

Kontakt: Christiana Xenofontos

Mejladressppo@cyc.org.cy

Webbplats: www.sdcyprus.eu

 

Tjeckien

Kontakt: Zuzana Wildová

Mejladress: zuzana.wildova@crdm.cz

Webbplats: https://www.strukturovanydialog.cz/

 

Danmark

Kontakt: Merle Singer-Lippert

Mejladress: international@duf.dk

Webbplats: https://duf.dk/artikel/eu-ungdomsdialog/

 

Estland

Kontakt: Mikk Tarros

Mejladress: mikk@enl.ee

Webbplats: https://enl.ee/projektid/tooruhm/

 

Finland

Kontakt: Jarkko Lehikoinen

Mejladress: jarkko.lehikoinen@alli.fi

Webbplats: www.alli.fi

 

Frankrike

Kontakt: Eva Baronnet

Mejladress: dialogue.structure@cnajep.asso.fr

Webbplats: http://www.provox-jeunesse.fr/

 

Tyskland

Kontakt: Linda Stein

Mejladress: linda.stein@dbjr.de

 

Grekland

Mer information inom kort

 

Ungern

Mer information inom kort

 

Irland

Kontakt: Jean-Marie Cullen

Mejladress: international@nyci.ie

Webbplats: youth.ie/youngvoices

 

Italien

Mer information inom kort

 

Lettland

Kontakt: Anna Ivina

Mejladress: anna.ivina@izm.gov.lv

 

Litauen

Mer information inom kort

 

 

Luxemburg

Kontakt: Mike de Waha

Mejladress: nwg@cgjl.lu

Webbplats: www.dialog.lu

 

Malta

Mer information inom kort

 

Nederländerna

Kontakt: Giulia Giacometti

Mejladress: giuliagiacometti@njr.nl

Webbplats: https://www.njr.nl/en/cases/gestructureerde-dialoog-en/

 

Polen

Mer information inom kort

 

Portugal

Kontakt: Helderyse Rendall

Mejladress: geral@cnj.pt

Webbplats: www.cnj.pt

 

Rumänien

Mer information inom kort

 

Slovakien

Kontakt: Michaela Besedová

Mejladress: besedova@mladez.sk

Webbplats: eudialogsmladezou.sk

 

Slovenien

Kontakt: Ana Štromajer

Mejladress: ana.stromajer@mss.si

Webbplats: http://mss.si/projekti/strukturirani-dialog/

 

Spanien

Namn: María Rodríguez Alcázar

Mejladress: mrodriguez@cje.org

Webbplats: http://dialogoestructurado.cje.org/blog/

 

Sverige

Namn: Seinab Hilowle

Mejladress: seinab.hilowle@lsu.se

Webbplats: https://lsu.se/gor/europa/