Skip to main content
© fotolia.com - Oscar Espinosa © fotolia.com - Oscar Espinosa

Dialogul UE cu tinerii – puncte naționale de contact

Ultima actualizare Vineri, 12/03/2021

Vrei să participi la dialogul UE cu tinerii? Consultă lista de mai jos pentru a găsi punctul național de contact din țara ta și implică-te!

Austria

Contact: Martin Kitzberger

E-mail: office@jugenddialog.at

Site: www.jugenddialog.at 

 

Belgia

Comunitatea flamandă

Contact: Mauro Desira

E-mail: mauro.desira@jint.be

Site: https://www.youthinaction.be/jeugddialoog/wat

 

Comunitatea valonă

Contact: Charline Cauwe

E-mail: charline.cauwe@cfwb.be

Site: www.dialoguejeunesse.be

 

Comunitatea germană

Contact: Mona Locht

E-mail: jugenddialog@rdj.be

Site: www.jugenddialog.be

 

Bulgaria

Informații în curând

 

Croația

Contact: Sandra Rozman

E-mail: sandra@mmh.hr 

Site: eupita.eu

 

Cipru

Contact: Christiana Xenofontos

E-mail: ppo@cyc.org.cy

Site: www.sdcyprus.eu

 

Cehia

Contact: Zuzana Wildová

E-mail: zuzana.wildova@crdm.cz

Site: https://www.strukturovanydialog.cz/

 

Danemarca

Contact: Merle Singer-Lippert

E-mail: international@duf.dk

Site: https://duf.dk/artikel/eu-ungdomsdialog/

 

Estonia

Contact: Mikk Tarros

E-mail: mikk@enl.ee

Site: https://enl.ee/projektid/tooruhm/

 

Finlanda

Contact: Jarkko Lehikoinen

E-mail: jarkko.lehikoinen@alli.fi

Site: www.alli.fi

 

Franța

Contact: Eva Baronnet

E-mail: dialogue.structure@cnajep.asso.fr

Site: http://www.provox-jeunesse.fr/

 

Germania

Contact: Linda Stein

E-mail: linda.stein@dbjr.de

 

Grecia

Informații în curând

 

Ungaria

Informații în curând

 

Irlanda

Contact: Jean-Marie Cullen

E-mail: international@nyci.ie

Site: youth.ie/youngvoices

 

Italia

Informații în curând

 

Letonia

Contact: Anna Ivina

E-mail: anna.ivina@izm.gov.lv

 

Lituania

Informații în curând

 

 

Luxemburg

Contact: Mike de Waha

E-mail: nwg@cgjl.lu

Site: www.dialog.lu

 

Malta

Informații în curând

 

Țările de Jos

Contact: Giulia Giacometti

E-mail: giuliagiacometti@njr.nl

Site: https://www.njr.nl/en/cases/gestructureerde-dialoog-en/

 

Polonia

Informații în curând

 

Portugalia

Contact: Helderyse Rendall

E-mail: geral@cnj.pt

Site: www.cnj.pt

 

România

Informații în curând

 

Slovacia

Contact: Michaela Besedová

E-mail: besedova@mladez.sk

Site: eudialogsmladezou.sk

 

Slovenia

Contact: Ana Štromajer, responsabil politici

E-mail: ana.stromajer@mss.si

Site: http://mss.si/projekti/strukturirani-dialog/

 

Spania

Nume: María Rodríguez Alcázar

E-mail: mrodriguez@cje.org

Site: http://dialogoestructurado.cje.org/blog/

 

Suedia

Nume: Seinab Hilowle

E-mail: seinab.hilowle@lsu.se

Site: https://lsu.se/gor/europa/