Skip to main content
© Headway - Unsplash © Headway - Unsplash

Derybos dėl darbo užmokesčio. Nuo ko pradėti?

Atnaujinta Antradienis, 24/08/2021

Profesiniame gyvenime gali tekti derėtis dėl darbo užmokesčio. Tai nelengva užduotis. Ar prašyti daugiau ir rizikuoti įžeisti? Ar verčiau prašyti mažiau ir rizikuoti nuvertinti savo įgūdžius? Šiame straipsnyje patariame, nuo ko pradėti.

Susiraskite informacijos

 Eidami derėtis, aiškiai apsibrėžkite norimo darbo užmokesčio dydį (ar jo ribas), kad turėtumėte gerą atspirties tašką deryboms. Tačiau svarbu, kad šis skaičius būtų realus, antraip derybos gali pasisukti nenorima linkme. Kad aiškiai žinotumėte, ko siekiate, ir turėtumėte stipresnę derybų poziciją, pasiieškokite informacijos apie panašias darbo vietas ir už jas mokamą darbo užmokestį.

 

Žinokite, ko esate vertas

Gal jums labai gerai sekasi pardavimo srityje? Gal gebate surinkti 70 žodžių per minutę? O gal turėdami idėją galite ją kaip nors ypatingai įgyvendinti? Kad ir kokie jūsų įgūdžiai, jie jus daro naudingu bet kuriai įmonei. Įgūdžiai taip pat gali būti svarbūs derybų argumentai, tad ruošdamiesi deryboms įvertinkite juos.

 

Leiskite darbdaviui pradėti

Darbdavys, kaip ir jūs, tikriausiai turės nusistatęs aiškų darbo užmokesčio dydį. Jis gali būti panašus į jūsiškį, bet gali ir skirtis. Leisdami jam pradėti ir pasakyti, kiek jis planuoja mokėti, galėsite įvertinti, ar jūsų lūkesčiai panašūs, ir, jei norėsite, galėsite pakeisti savo lūkesčius.

 

Nepriimkite nieko asmeniškai

Uždarbis gali turėti didelę įtaką daugeliui gyvenimo sričių, tad derybos dėl jo gali būti itin asmeniškos. Nors tai suprantama, svarbu stengtis kuo labiau vengti emocijų. Išlikdamas ramus sudarysite profesionalo įvaizdį, kuris darbdaviams gali patikti. Tačiau jeigu būsite emocionalus, rizikuosite atstumti darbdavį ir pakenkti deryboms.

 

Neskubėkite

Derybos dėl darbo užmokesčio gali bauginti ir kelti įtampą, tad gali kilti noras kuo greičiau jas užbaigti. Atsispirkite tam! Neskubėkite ir aptarkite visus jums rūpimus aspektus. Juk tikrai nenorėtumėte po derybų gailėtis.

 

Tikimės, kad šie patarimai padės gauti norimą darbo užmokestį. Sėkmės derantis!

 

Išsamesnė informacija:

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

 

Atsakomybės apribojimas Atkreipiame dėmesį, kad nei EURES, nei Europos Komisija neatsako už pirmiau nurodytų trečiųjų šalių interneto svetainių turinį.

 

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su EURES, Europos darbo mobilumo portalu.