Kilka słów na początek

Serdecznie witamy! Dołączysz do nas? Już wkrótce Europejski Tydzień Młodzieży 2021! Od 24 do 30 maja w całej Europie organizowane będą różne ciekawe imprezy i interesujące spotkania wokół idei „Nasza przyszłość w naszych rękach”. Przyszłość buduje się już dziś. Każdy z nas może o niej decydować i uczestniczyć w inicjatywach na rzecz poprawy sytuacji. W tym roku rozpoczynamy także realizację nowych unijnych programów na lata 2021-2027 skierowanych do młodzieży. Nowy program Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności to świetny sposób, by bardziej zaangażować się w życie społeczne i działania proekologiczne, zmierzyć z wyzwaniami wymagającymi dużych umiejętności cyfrowych oraz nauczyć otwartości i tolerancji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowych możliwościach finansowania z UE lub podzielić się swoją opinią na temat spraw, które są dla Ciebie ważne? Weź udział w wydarzeniach i dyskusjach i zabierz głos!

Co kryje się za ideą „Nasza przyszłość w naszych rękach”?

Czy uważasz, że więcej młodych ludzi powinno aktywnie działać na rzecz lepszego jutra? Czy chciałbyś żyć w społeczeństwie sprzyjającym integracji? Czy środowisko to dla Ciebie ważny temat? Młodym ludziom potrzebna jest przestrzeń, w której będą mogli swobodnie przedyskutować te i inne kwestie oraz dowiedzieć się, jak wspólnymi siłami mogą zmieniać świat na lepsze. Taką przestrzeń oferuje Europejski Tydzień Młodzieży. Bo Twoja przyszłość leży w Twoich rękach.

Co to jest Europejski Tydzień Młodzieży?

Europejski Tydzień Młodzieży to seria wydarzeń, na których omawiane są tematy istotne dla młodych ludzi oraz prezentowane możliwości, jakie oferuje tu UE. Jest to również okazja, by pochwalić się różnymi osiągnięciami. To najważniejsze w Europie wydarzenie skierowane do młodych osób i dotyczące sektora młodzieży.

Kto organizuje Europejski Tydzień Młodzieży?

Głównymi organizatorami Europejskiego Tygodnia Młodzieży są agencje narodowe Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności oraz sieć Eurodesk. W 2021 r. Europejski Tydzień Młodzieży będzie miał głównie wymiar krajowy i odbędzie się online.

Jak wziąć udział w imprezach lokalnych?

Sprawdź na tej stronie, jakie wydarzenia są organizowane w Twojej okolicy. Stopniowo dodawane są nowe wydarzenia. Jeśli na razie nie ma żadnego wydarzenia w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, sprawdź później! Warto regularnie odwiedzać naszą stronę!

Wydarzenia i działania

825 Wydarzenia
31 Kraje
135974 Uczestnicy