Fedezd fel a nyolc legfurább sporteseményt a kontinensen!
Utolsó frissítés péntek, 19/07/2024
Szereted az új és őrült játékokat? Olvass tovább arról, hogy milyen egyedülálló sporteseményekre kerül sor Európa-szerte. Ha nincs tőled messze, akár ki is próbálhatod valamelyiket.
1. Sárolimpia, Németország
A rendezvény hivatalos weboldala ezt a jogos kérdést szegezi az olvasónak: miért fizetne bárki is azért, hogy koszos legyen? A kérdésre két válasz van: buliból és jótékonyságból.
Ezt a különleges sportrendezvényt több mint tíz éve rendezik meg Brunsbüttel városában (Németország). Célja a rákos betegek és családjaik megsegítése, jelmondata pedig: „Erősebbek vagyunk a ráknál”. Több mint negyven, Németország különböző részeiből és a szomszédos országokból érkező csapat méri össze erejét labdarúgásban, röplabdában, kézilabdában és szánkóhúzásban – mindezt egy sártengerben. Kíváncsi vagy rá?
2. Médoci bormaraton, Franciaország
Szeretsz futni? Szereted a bort is? Ha mindkét kérdésre igennel válaszoltál, akkor ez a sportrendezvény Neked való! A minden év szeptemberében megrendezett maraton Pauillacból indul (Bordeaux mellől) és a híres francia borvidéken visz keresztül.
Úgy tartják, hogy ez a világ leghosszabb maratonja, mert itt-ott zenés események tarkítják, és az útvonalat harminchárom borkóstoló stand szegélyezi. A futók előszeretettel öltöznek be a versenyre; nem nehéz elképzelni, milyen vicces látványt nyújtanak a jelmezes, iszogató versenyzők!
3. Ludwigsburgi tökregatta, Németország
Mire gondolsz, amikor azt a szót hallod, hogy regatta? Elegáns ruházatban, kecsesen evező vagy vitorlázó sportolókat látsz magad előtt? Hát, ez a regatta kicsit más... A ludwigsburgi tökregattán a versenyzők csónak helyett kivájt tökben eveznek!
Bárki, aki elmúlt már tizennégy éves és tud úszni, benevezhet erre a vidám megmérettetésre. A csónaknyi méretű zöldségeket a szervezők biztosítják, úgyhogy ne habozz, ha a városban jársz szeptember 21-én, és szeretnéd magad kipróbálni ebben a szokatlan sportágban.
4. Calcio Storico Fiorentino, Olaszország
A Calcio Storico Fiorentino egy 16. századi csapatjáték, amely a futball, a rögbi és a birkózás egyes elemeit ötvözi. Legelőször Firenzében játszották. A versenyen két, 27 játékosból álló csapat mérkőzik meg egymással. A cél az, hogy a játékosok (akik középkori ruhákat viselnek) az ellenfél térfelére juttassák a labdát. Ennek érdekében mindent megtehetnek: szabad verekedni vagy akár ráülni az ellenfélre, hogy addig is a csapattárs viszonylag könnyedén gólt tudjon lőni. Senki sem menekülhet a játék irgalmatlan szabályai alól.
A győztes csapat nyereménye, a hagyományoknak megfelelően, egy tehén.
5. Hobbilovaglás, Finnország
Finnország új sportőrülete: díjugratás vesszőparipán. Ennek a fapados, mondhatni „fanyerges” sportnak több tízezer rajongója van. A versenyzők saját készítésű vesszőparipával ugorják meg a pálya akadályait, ami akár egy méter magas is lehet.
Életkortól és nemtől függetlenül bárki részt vehet a díjugratáson, ami különösen a fiatal lányok körében népszerű. Olyan komolyan veszik a játékot, hogy „lovaiknak” nevet adnak, sőt, még a „törzskönyvüket” is nyilván tartják. A cél természetesen a szórakozás.
6. Szánkózás hó nélkül, Portugália
Szánkózni nem csak télen lehet! Ne hagyd ki a nyári szánkózást, ha Madeirán jársz. A gyönyörű sziget Monte nevű városa egyedülálló tobogánpályájáról híres. Nem is gondolnád, hogy mi vár rád!
A hegyről egy hatalmas, vesszőből készült, fatalpakon futó tobogánon szánkázhatsz le. A tobogánt két oldalról két férfi irányítja, akik hagyományos fehér pamutruházatot és szalmakalapot viselnek. A szán sebessége elérheti akár a 45 km/órát is, és nem árt, ha tudod: nincs rajta fék. A férfiak lassításkor egyszerűen... a lábukat használják. A végállomás Funchal, ahol az Atlanti-óceánra nyíló kilátást élvezve kipihenheted a szánkózás izgalmait.
7. Fierljeppen-bajnokság, Hollandia
A fierljeppen nevű – Hollandiában és Belgiumban nagyon népszerű – sportot Frízföldön találták fel. A versenyzőknek egy 8–13 méter hosszú rúddal, nekifutásból át kell ugraniuk egy általában 20 méteres csatornát/tavat. A játékosok átellenben egy lapos, homokos területen landolnak.
Ha ki akarod próbálni, iratkozz fel egy mesterkurzusra, ahol elsajátíthatod a versenyszám minden csínját-bínját: hogyan kell nekifutni, majd elkapni a rudat, felmászni rá, és átbillenni a víz túloldalára. A versenyszezon májustól szeptemberig tart.
8. Feleségcipelő világbajnokság, Finnország
A sportág Finnországból származik, és eredete állítólag egy 19. századi hagyományig, a „feleséglopásig” nyúlik vissza. Az első modern feleségcipelő versenyre 1992-ben, Finnországban került sor. Külföldi versenyzők 1995 óta vehetnek részt a bajnokságon. A finn település, Sonkajärvi azóta minden évben megrendezi a világbajnokságot.
A cél az, hogy a férfi versenyzők minél hamarabb teljesítsék az akadálypályát – egy nővel a nyakukban. A feleségcipelő világbajnokságon ausztrál, német, brit, észt, ír és egyesült államokbeli csapatok versenyeznek egymással. Te is azon gondolkodsz most, hogy vajon miért ilyen népszerű ez a sport?
Készen állsz arra, hogy feltalálj egy őrült sportágat?