
Užsiregistruokite savanoriškos veiklos patirtį ir pagerinkite savo darbo perspektyvas!
Atnaujinta Pirmadienis, 15/01/2024
ES savanoriška veikla – tai aktyvaus pilietiškumo išraiška, mokymosi galimybė ir esminė demokratinių vertybių, žmogaus orumo ir lygybės plėtojimo veikla.
Savanoriška veikla taip pat gali padėti rasti darbą. Tam ES sukūrė įvairių naudingų priemonių!
Dalyvavimas savanoriškos veiklos projekte jaunuoliui yra didelis laimėjimas. Tai galimybė ugdyti socialinius ir asmeninius gebėjimus ir įgyti vertingos profesinės patirties, dirbti daugiakultūrėse grupėse, kūrybingai spręsti problemas, vartoti užsienio kalbą kasdienėms užduotims atlikti, savarankiškai gyventi kitoje Europos šalyje ir daug daugiau.
Ši patirtis padeda tobulėti asmeniškai, taip pat rasti karjeros ir mokymosi galimybių.
Savanoriškos veiklos patirtis itin naudinga ieškant darbo
Jei dalyvavote vietos ar tarptautinėje savanoriškoje veikloje visada apmąstykite, ko išmokote. Darbdaviai paprastai vertina tokią patirtį.
Per darbo pokalbį ir gyvenimo aprašyme visada išsamiai išdėstykite savanoriškos veiklos mokymosi rezultatus. Darbdaviai ypač vertina universaliuosius įgūdžius, pavyzdžiui, gebėjimą prisitaikyti, savarankiškumą, patikimumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą. Kaip vykdydami savanorišką veiklą ugdėte šiuos ir daugelį kitų įgūdžių?
Kaip ir aprašant darbo patirtį, svarbu išsamiai apibūdinti vykdytas užduotis, įgytus įgūdžius ir žinias. Dar geriau tuos įgūdžius susieti su darbo skelbime nurodytais reikalavimais!
Savanoriška veikla jūsų „Europass“ gyvenimo aprašyme laikoma darbo patirtimi
ES sukūrė nemokamą internetinę priemonę, padedančią sukurti visoje Europoje naudojamą gyvenimo aprašymą („Europass“ gyvenimo parašymas), kuriame atsižvelgiama į jūsų mokymosi visą gyvenimą patirtį. Ši priemonė gali padėti plėtoti dinamišką karjerą ir užtikrinti, kad būtų pripažinti profesiniai ir universalieji gebėjimai.
Rengiant „Europass“ gyvenimo aprašymą savanoriška veikla, apmokama ar neapmokama mokomoji praktika, taip pat stažuotės turėtų būti nurodytos skirsnyje „Darbo patirtis“. Skirsnyje „Asmeniniai įgūdžiai“ taip pat galite nurodyti vykdant savanorišką veiklą įgytus gebėjimus.
Be to, savanoriškos veiklos užsienyje atveju „Europass“ gyvenimo aprašymą galima papildyti „Europass“ mobilumo dokumentu. Jį turi užpildyti jus į užsienį išsiuntusi institucija.
Apsilankykite interneto svetainėje ir sužinokite, kaip kuo geriau pasinaudoti šia priemone, arba susisiekite su savo nacionaliniu „Europass“ kontaktiniu centru.
Savanoriškos veiklos pripažinimas: Europos solidarumo korpusas ir programa „Erasmus+“
„Youthpass“ pažymėjimą gali gauti visi jaunimo programos „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso dalyviai, kad ir kokios rūšies projekte jie būtų dalyvavę. Nuo 2007 m., kai pradėti išduoti „Youthpass“ pažymėjimai, juos gavo daugiau kaip 1 mln. programose dalyvavusių asmenų!
Tikslas – suteikti galimybę geriau pristatyti ir informuoti apie dalyvaujant programose pasiektus mokymosi rezultatus. Pažymėjimas taip pat padeda didinti informuotumą ir pripažinti jaunimo mokymosi bei dalyvavimo ES jaunimo programose rezultatus.
„Youthpass“ pažymėjimas turėtų būti laikomas nuolat pildomu dokumentu, kuris padeda stebėti dalyvių mokymosi pažangą. „Youthpass“ pažymėjimą naudojančios organizacijos stengiasi gerinti savo darbo kokybę ir matomumą bei pripažinti neformalųjį ir savaiminį mokymąsi visoje Europoje.
Daugiau informacijos apie „Youthpass“, pažymėjimų pavyzdžių, vaizdo siužetų ir daug daugiau galima rasti „Youthpass“ interneto svetainėje.