Uniós ifjúsági párbeszéd
Mi is az uniós ifjúsági párbeszéd?
Az uniós ifjúsági párbeszédben a fiatalok és az ifjúsági szervezetek, a döntéshozók, valamint a kutatók és a civil társadalom vesznek részt. Az uniós ifjúsági párbeszéd az uniós ifjúsági stratégia nyomon követésével kapcsolatos gondolkodás és konzultáció fóruma. Célja, hogy a fiatalok, különösen a kevesebb lehetőséggel rendelkező fiatalok elmondhassák véleményüket.
Az uniós ifjúsági párbeszédet 18 hónapos munkaciklusokban szervezik. Mindegyik ciklus különböző tematikus prioritásra összpontosít (amelyet az Ifjúsági Miniszterek Tanácsa határozott meg).
Kik vesznek benne részt?
Az uniós ifjúsági párbeszéd sikere a fiatalok és az ifjúsági szervezetek közvetlen részvételén múlik. Mindegyik 18 hónapos munkaciklus során valamennyi uniós ország nemzeti konzultációt folytat a fiatalokkal és az ifjúsági szervezetekkel.
A részvételen alapuló folyamatot minden országban nemzeti munkacsoportok szervezik az ifjúsági minisztériumok, a nemzeti ifjúsági tanácsok, ifjúsági szervezetek, ifjúságsegítők, kutatók és a különböző hátterű fiatalok képviselőinek közreműködésével.
Itt megtudhatod, hogyan vehetsz részt Te is