Skip to main content

Slapukai

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį įrašome mažas duomenų rinkmenas, vadinamas slapukais. Tą patį daro ir dauguma didžiųjų interneto svetainių.

Kas yra slapukai?

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kurią svetainė jums joje apsilankius išsaugo jūsų kompiuteryje arba judriojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką „atsiminti“ jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Kaip naudojame slapukus?

Kai kurie mūsų puslapiai naudoja slapukus, kad atsimintų:

  • jūsų rodymo parinktis, pavyzdžiui, kalbą;
  • ar jau atsakėte į apklausos klausimą iškylančiame lange apie svetainės turinio naudingumą (tam, kad jūsų nebūtų klausiama dar kartą);
  • ar jau gavote apklausos klausimą iškylančiame lange (tam, kad klausimas jums nebūtų pateikiamas dar kartą);
  • ar sutikote, kad naudotume slapukus šioje svetainėje.

Be to, su kai kuriais mūsų puslapių vaizdo siužetais naudojami slapukai, kad būtų galima anonimiškai gauti statistinių duomenų apie tai, kaip radote tą puslapį ir kokius vaizdo siužetus žiūrėjote.

Slapukus saugo ir Komisijos priemonė „Europa Analytics“, leidžianti vertinti Europos jaunimo portalo svetainės veiksmingumą ir efektyvumą.

Kad interneto svetainė galėtų veikti, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet tai padarius naršyti jums bus paprasčiau. Galite ištrinti arba blokuoti slapukus, bet tokiu atveju kai kurios šios svetainės funkcijos gali neveikti taip, kaip numatyta.

Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti, o surinktus duomenis apie naudojimąsi svetaine visiškai kontroliuojame. Šie slapukai nenaudojami jokiais kitais nei pirmiau aprašytieji tikslais.

Ar naudojame kitus slapukus?

Kai kuriuose mūsų puslapiuose arba svetainėse gali būti naudojami papildomi arba skirtingi nuo pirmiau aprašytųjų slapukai. Tokiu atveju apie juos informacijos bus pateikta atitinkamame puslapyje. Gali būti atsiklausta jūsų sutikimo naudoti šiuos slapukus.

Trečiųjų šalių slapukai

Portalo dalies, skirtos „DiscoverEU“, puslapyje https://europa/youth/discovereu/competition naudojami trečiųjų šalių slapukai. Daugiau informacijos apie tuos slapukus pateikiama adresu https://www.wyng.com/privacy-policy/.

Be to, kai kuriuose mūsų puslapiuose arba antrinėse svetainėse gali būti naudojamasi trečiųjų šalių, pavyzdžiui, „Youtube“, „Twitter“, „Instagram“ ar „Facebook“ paslaugomis, kurioms teikti renkami trečiųjų šalių slapukai. Daugiau informacijos apie slapukus, kurie renkami šių trečiųjų šalių paslaugoms teikti, galima rasti jų atitinkamuose pranešimuose apie privatumo apsaugą.

Kaip kontroliuoti slapukus?

Jei pageidaujate, slapukus galite kontroliuoti ir (arba) ištrinti. Išsamesnės informacijos pateikiama adresu aboutcookies.org. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumą naršyklių nustatyti taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje, tačiau tokiu atveju jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.