Skip to main content

Küpsised

Veebisaidi nõuetekohaseks toimimiseks salvestame mõnikord teie seadmesse väikeseid andmefaile ehk küpsiseid. Seda teeb ka enamik suurtest veebisaitidest.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse, kui te veebisaiti külastate. See võimaldab veebisaidil jätta teatavaks ajavahemikuks meelde teie toimingud ja eelistused (näiteks kasutajanimi, keel, kirjasuurus ning muud kuvaeelistused). Nii ei pea te neid veebisaidile naastes või lehekülgi sirvides iga kord uuesti sisestama.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Mitmed meie leheküljed kasutavad küpsiseid, et jätta meelde:

  • teie kuvaeelistused, näiteks keele;
  • kas te juba vastasite hüpikaknas kuvatud küsitlusele, kus uuritakse, kas peate saidi sisu kasulikuks (nii välditakse küsimuse korduvat esitamist);
  • kas te olete juba varem saanud hüpikteate (nii välditakse selle korduvat kuvamist);
  • kas te nõustusite (või mitte) meiepoolse küpsiste kasutamisega sellel veebisaidil.

Ka mõned meie lehekülgedel leiduvad videod kasutavad küpsist, et koguda anonüümselt statistikat selle kohta, kuidas te veebisaidile sattusite ning milliseid videoid vaatasite.

Küpsiseid säilitab ka Europa Analytics – äriteenus, mille abil hinnatakse Euroopa Noorteportaali veebisaidi tõhusust ja tulemuslikkust.

Selliste küpsiste rakendamine ei ole otseselt vajalik veebisaidi toimimiseks, kuid see tagab teile parema sirvimiskogemuse. Võite sellised küpsised kas kustutada või blokeerida, kuid sel juhul ei pruugi kõik veebisaidi funktsioonid nõuetekohaselt toimida.

Küpsistega seotud teavet ei kasutata teie isiku kindlaks tegemiseks ning kõik asjaomased andmed on täielikult meie kontrolli all. Küpsiseid kasutatakse ainult siinkirjeldatud eesmärkidel.

Kas me kasutame ka muid küpsiseid?

Mõned meie leheküljed võivad kasutada täiendavaid või ülalkirjeldatutest erinevaid küpsiseid. Kui see on nii, siis esitatakse asjaomane teave spetsiaalses küpsiseid käsitlevas teates. Teilt võidakse küsida nõusolekut nende küpsiste salvestamiseks.

Kolmandate osapoolte küpsised

Portaali rubriigis DiscoverEU kasutatakse kolmandate osapoole küpsiseid järgmise lehekülje puhul: https://europa/youth/discovereu/competition. Sellel leheküljel kasutatavate küpsiste kohta leiate lisateavet järgmiselt aadressilt: https://www.wyng.com/privacy-policy/.

Lisaks sellele võidakse mõnede meie lehekülgede või alamsaitide puhul kasutada kolmandate osapoolte teenuseid (nt Youtube, Twitter, Instagram või Facebook), mis koguvad kolmandate osapoolte küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta, mida asjaomased kolmandate osapoolte teenused koguvad, leiate nende andmekaitse põhimõtetest.

Kuidas küpsiseid kontrollida?

Te saate küpsiseid vastavalt oma soovile hallata ja/või need kustutada – üksikasjad leiate veebisaidilt aboutcookies.org. Võite kustutada kõik juba teie arvutis olevad küpsised ning enamikku veebilehitsejaid saate seadistada selliselt, et küpsiste paigaldamine oleks tõkestatud. Sellisel juhul võite aga olla sunnitud kohandama teatavaid eelistusi käsitsi iga kord, kui veebisaiti külastate, ning mõned teenused ja funktsioonid ei pruugi toimida.