Skip to main content
© European Union © European Union

Kaip pasirinkti įdomią savanoriškos veiklos programą?

Atnaujinta Antradienis, 23/04/2024

Sėkmės sąlyga – pasirinkti tokią savanorišką veiklą, kuri atitiktų jūsų gebėjimus, interesus ir turimą laiką. Įvertinę šiuos kriterijus, galite pradėti ieškoti tinkamos savanoriškos veiklos galimybės.

Savanoriška veikla gali būti nepamirštama ir vertinga patirtis, tačiau, kai tiek daug galimybių, svarbu atidžiai pasirinkti. Tam, kad šis nuotykis jums būtų naudingas, turite tinkamai pasirengti.

Nusistatykite tikslus

Savanoriauti galima įvairiai. Galite vykdyti savanorišką veiklą savo bendruomenėje, internetu arba kitoje planetos pusėje. Galite dirbti su pabėgėliais, pagyvenusiais žmonėmis ir vaikais arba, pavyzdžiui, teikti pagalbą nelaimės zonose arba žalinti aplinką. Galimybių tiek daug!

Nusprendę tapti savanoriu, pirmiausia sau užduokite tokius klausimus:

  • Kokie mano tikslai ir lūkesčiai?
  • Kiek laiko galiu skirti?
  • Kokių užduočių norėčiau imtis?
  • Kokie mano gebėjimai gali būti naudingi?

„Eurodesk“ parengė internetinį klausimyną, padėsiantį įvertinti, kokia savanoriškos veiklos galimybė jums tinkamiausia. Įkvėpimui bus pateikta įvairių programų pavyzdžių.

Ieškokite galimybių 

Savanoriškos veiklos galimybių siūlo įvairios organizacijos. Europos Sąjunga suteikia puikių galimybių užsiimti savanoriška veikla tiek vietos, tiek tarptautiniu lygmenimis pagal Europos solidarumo korpuso programą. Galite užsiregistruoti, jei esate 17–30 metų, tačiau prisijungdamas prie savanoriškos veiklos projekto turite būti bent aštuoniolikos metų. Jei būsite atrinktas, viskuo bus pasirūpinta! 

Jei norite patirti nuotykį ar padėti kitiems, prisijungti prie Europos solidarumo korpuso galite jau šiandien! Be to, specialioje duomenų bazėje galite ieškoti akredituotų organizacijų, kad gautumėte organizacijų, ieškančių savanorių savo projektams įgyvendinti, kontaktinius duomenis arba naršyti įvairias galimybes ir teikti paraiškas tiesiogiai svetainėje. Vis dar neapsisprendėte, kokios veiklos norėtumėte imtis? Atsakykite į Europos solidarumo korpuso klausimyną!

Internete taip pat rasite privačių organizacijų, siūlančių savanoriškos veiklos užsienyje programų, tačiau turėkite omenyje, kad kai kurios iš jų gali būti labai brangios.

Štai keletas įdomių organizacijų ir savanoriškos veiklos galimybių duomenų bazių:

Pasidomėkite organizacija

Internete rasite įvairiausių galimybių, nes organizacijų, kurioms reikėtų jūsų pagalbos, yra daugybė. Tačiau turėtumėte įsitikinti, kad šios organizacijos patikimos. Internete yra šimtai interneto svetainių, skirtų organizacijoms, kurios jau neegzistuoja, niekada neegzistavo arba tiesiog nevykdo veiklos, kurią tvirtina vykdančios. Net jei pamatėte skelbimą savanoriškai veiklai skirtoje svetainėje, turėtumėte atminti, kad šiose svetainėse neprisiimama atsakomybės dėl jose skelbimus pateikiančių organizacijų patikimumo.

Todėl visuomet turėtumėte pasidomėti organizacija ne tik apsilankydamas jos interneto svetainėje, bet ir pasikalbėdamas su jos darbuotojais, kad sužinotumėte, kokius tikslus organizacija stengiasi pasiekti ir kaip vykdoma jos savanoriškos veiklos programa. Patikimos organizacijos mielai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės jums kreiptis į ankstesnius savanorius.

Atminkite, kad net jei pasirinkote puikiai atrodančią galimybę pasitikėjimo vertoje organizacijoje, formalumams sutvarkyti reikia laiko, todėl turėtumėte būti kantrus. Ne visa savanoriška veikla tinka bet kuriam savanoriui. Jei viena užduotis jums nėra pati tinkamiausia, bus daugybė kitų, atitinkančių jūsų poreikius ir lūkesčius.

Europos savanorių centras (CEV) yra paskelbęs priemonių rinkinį, padedantį įvertinti savanoriškos veiklos galimybes. Jis padės apsispręsti dėl tinkamiausios veiklos.