Skip to main content
© European Union © European Union

Ekologia jest na topie

Ostatnia aktualizacja środa, 04/11/2020

Działania w dziedzinie klimatu, środowiska i ochrony przyrody coraz bardziej zyskują na popularności wśród uczestników działań Korpusu. Od 2017 r. sfinansowano ponad 1100 projektów dotyczących klimatu, środowiska i ochrony przyrody, w których udział wzięło ponad 7500 osób.

Zastanawiasz się, jak przyłączyć się do działań na rzecz klimatu i ochrony środowiska organizowanych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności? Wyszukaj projekty poświęcone tej tematyce na swoim pulpicie nawigacyjnym lub stwórz własny „zielony” projekt solidarnościowy! 

Miło jest nam przedstawić niektóre spośród projektów zorganizowanych wokół tematyki ekologii: 

Organizatorzy kawiarenki naprawczej w Tartu (Estonia) ofiarowują uszkodzonym sprzętom gospodarstwa domowego nowe życie. W Szwecji w ramach akcji „Wiedza o klimacie” wolontariusze pomagają przy uprawie owoców i warzyw bio, przywracają różnorodność biologiczną i tworzą smaczne pejzaże w ekowiosce. Realizowany w Bułgarii projekt „Ekologia miejska” poświęcony jest przede wszystkim podnoszeniu świadomości i zapewnianiu zrównoważonych modeli ochrony środowiska i zdrowego stylu życia w Warnie. Projekt solidarnościowy „Zimowe morze” miał na celu odbudowę naturalnego obszaru przybrzeżnego w pobliżu ośrodków miejskich Trani i Barletta we Włoszech. 

Poczytaj o tych projektach w naszej broszurze, a jeśli potrzebujesz więcej inspiracji – wyszukaj inne finansowane projekty dotyczące kwestii, które Cię interesują, w bazie projektów Europejskiego Korpusu Solidarności.