Skip to main content

Euroopa solidaarsuskorpus

Koostegemise jõud

Euroopa solidaarsuskorpus – Osalemisvõimalused

VABATAHTLIK TEGEVUS

Individuaalne vabatahtlik tegevus on noore võimalus osaleda organisatsiooni igapäevatöös 2–12 kuud (mõningatel juhtudel kaks nädalat või rohkem). Noor saab vabatahtlikus tegevuses osaleda välismaal või oma elukohariigis projektides, mille teema on sotsiaalne kaasatus, keskkond, kultuur jms.

Vabatahtlikud rühmad koosnevad vähemalt kahest riigist pärit 10–40 noorest, kes osalevad vabatahtlikus tegevuses 2 nädalat kuni 2 kuud. Nende majutus- ja toidukulud kaetakse. Osalejad saavad ka väikese toetussumma isiklike kulude katteks.

 

PRAKTIKA JA TÖÖ

Praktika on täistööajaga tööpraktika, mis kestab 2–6 kuud ja mida saab ühe korra pikendada. Noorele maksab tasu praktika eest vastutav organisatsioon. Praktikandid saavad võimaluse arendada oma isiklikke, haridus-, sotsiaalseid, kodaniku- ja ametialaseid oskuseid.

Töö on täistööajaga tegevus, mis kestab 3–12 kuud. Tasu maksab noorele tööd andev organisatsioon.

Praktika ja töö võivad toimuda osaleja elukohariigis või välismaal. Kui see toimub välismaal, saab osaleja väikese toetussumma, mis aitab tal kolida ja end sisse seada.

Vabatahtlikud, praktikandid ja töötajad saavad veebipõhist keelealast tuge, koolitust ja juhendamist. Projekti toimumispaika ja sealt tagasi reisimise kulud kaetakse.

 

SOLIDAARSUSPROJEKTID

Solidaarsusprojektid, on projektid mis kestavad 2–12 kuud ja mille algatavad ning mida arendavad ja juhivad vähemalt viis noort, kes soovivad viia ellu positiivseid muutusi oma kohalikus kogukonnas. Noored, kes soovivad ellu viia solidaarsusprojekti oma elukohariigis, peavad registreeruma Euroopa solidaarsuskorpuse portaalis.