Avrupa Gönüllü Hizmeti 20. Yılını kutluyor!


Avrupa Gönüllü Hizmeti, gençlere yurt dışında gönüllü olarak çalışma, ister mülteciler ve göçmenlerle dayanışma, çevre konularında çalışma yapma, çocuklar veya yaşlılar için faaliyetlerde bulunma, sivil toplum kuruluşlarını destekleme ister kültürel etkinlikler veya bir dizi diğer konuda çalışma olsun, inandıkları bir amaca çabalarıyla katkıda bulunma fırsatı vermektedir. 17 ila 30 yaş arasındaki herkes katılabilir ve her gönüllü, seyahat ve geçim giderlerini kapsayacak desteğin yanı sıra cep harçlığı da almakta ve sigortalanmaktadır.

Bir kuruluş olarak, faaliyetlerinizde uluslararası gönüllülük içeren bir projeyi yürütmek için mali destek alabilirsiniz. AGH gönüllüleri, yaptığınız işe coşkuları, çabaları ve birikimleri ile katkıda bulunabilirler ve kuruluşunuzdaki ortama gerçekten de ilham verici bir boyut katarlar.

Mina, a young refugee now living in Denmark, tells her story about volunteering in Brussels through European Voluntary Service, and using her experiences to support other refugees.

Download accompanying factsheet

İngiltere'den beş kurum , İtalya, Romanya ve Latvia Avrupa Gönüllü Hizmeti gönüllerini ağırlayan kuruluşlar olarak deneyimlerini paylaşıp , kurumların AGH gönüllülerine nasıl ev sahipliği yapabileceklerini açıklıyor.

Stories from volunteers – make a difference with European Voluntary Service


In March 2007, Victor Serrato Martín boarded a flight from sunny Malaga and touched down in a snowy Czech Republic, unaware of how profound an effect EVS would have on his life. He grew close to the people he supported, and embraced the challenge of working amongst people with a high level of need.


Download accompanying factsheet

Stories from volunteers – European Voluntary Service leads to job


Taking part in a European Voluntary Service project changed the career path of Katarzyna Bialkowska. Now, ten years after her volunteering placement, she is head of a Polish organisation running intercultural and multilingual education programmes – and she credits it all to her EVS experience.


Download accompanying factsheet

Stories from volunteers – Fresh start with European Voluntary Service


Calum Barron came from a disadvantaged background but volunteering for a European Voluntary Service project made him feel there were more options open to him than before. Following his EVS projects, Calum went on to lead several projects in Wales and he now has an apprenticeship. He also volunteers in a homeless shelter.

Download accompanying factsheet

Yakınınızdaki EVS20 etkinlikleri

Birçok ülke, Avrupa Gönüllü Hizmetinin 20. Yıl dönümünü kutlamak için etkinlikler düzenliyor. Size en yakın etkinlikleri bulmak için lütfen aşağıdan ülkenizi seçin ve “git”e basın.Duymayan kalmasın!

EVS20 hakkındaki haberleri paylaşın – EVS20 markalama materyallerini indirmek için, buraya tıklayın.