Evropská dobrovolnická služba slaví 20 let!


Evropská dobrovolná služba nabízí mladým lidem příležitost vykonávat dobrovolnou činnost v zahraničí a přispět vlastním úsilím k řešení problémů, které považují za důležité – ať už je to solidarita s uprchlíky a migranty, ochrana životního prostředí, péče o děti nebo starší osoby, podpora nevládním organizacím, podpora kulturních akcí nebo jiná problematika. Zapojit se mohou mladí lidé ve věku 17 až 30 let, žádné další omezení se na dobrovolnou činnost nevztahuje. Každý dobrovolník obdrží finanční podporu pokrývající cestovní a životní náklady a pojištění a obdrží rovněž kapesné.

Organizace zase mohou získat finanční podporu na projekty, do kterých zapojí zahraniční dobrovolníky. Nadšení, nasazení a zkušenosti dobrovolníků EDS mohou přispět k úspěchu vašich aktivit a vaše pracovní prostředí obohatit o mezinárodní rozměr.

Mina, mladá uprchlice, jež v současnosti žije v Dánsku, vypráví, jak se účastnila programu Evropské dobrovolné služby a pracovala jako dobrovolnice v Bruselu a jak jí tyto zkušenosti pomáhají, když poskytuje podporu uprchlíkům.

Download accompanying factsheet

Pět organizací ze Spojeného království, Itálie, Rumunska a Lotyšska, které byly hostiteli dobrovolníků Evropské dobrovolné služby, popisuje své zkušenosti a radí organizacím, které samy o hostitelství uvažují.

Stories from volunteers – make a difference with European Voluntary Service


In March 2007, Victor Serrato Martín boarded a flight from sunny Malaga and touched down in a snowy Czech Republic, unaware of how profound an effect EVS would have on his life. He grew close to the people he supported, and embraced the challenge of working amongst people with a high level of need.


Download accompanying factsheet

Stories from volunteers – European Voluntary Service leads to job


Taking part in a European Voluntary Service project changed the career path of Katarzyna Bialkowska. Now, ten years after her volunteering placement, she is head of a Polish organisation running intercultural and multilingual education programmes – and she credits it all to her EVS experience.


Download accompanying factsheet

Stories from volunteers – Fresh start with European Voluntary Service


Calum Barron came from a disadvantaged background but volunteering for a European Voluntary Service project made him feel there were more options open to him than before. Following his EVS projects, Calum went on to lead several projects in Wales and he now has an apprenticeship. He also volunteers in a homeless shelter.

Download accompanying factsheet

Akce EDS20 ve vašem regionu

V mnoha zemích se konají akce na oslavu 20. výročí Evropské dobrovolné služby. Pokud vás zajímají akce, které proběhnou u vás, vyberte v nabídce příslušnou zemi, a klikněte na tlačítko „Najít“.Řekněte o nás ostatním!

Informujte o EDS20 – zde si můžete stáhnout sadu propagačních materiálů o EDS20