Skip to main content

Napište nám

Eurodesk

Máte-li ohledně Evropského portálu pro mládež jakýkoli dotaz či připomínku, klikněte na odkaz „Napište nám“ ve spodní části stránek. Vyplněný formulář bude zaslán pobočce služby Eurodesk v zemi, jíž se váš dotaz či připomínka týká. Odpověď byste měli obdržet během 3 pracovních dní. Pokud tomu tak nebude, mohlo dojít k technické chybě. V takovém případě doporučujeme zaslat dotaz znovu.

.

Kromě toho můžete kontaktovat ústřední informační službu Europe Direct. Zde získáte:

  • okamžitou odpověď na všeobecné otázky týkající se EU
  • doporučení, na koho se obrátit, potřebujete-li konkrétní informace či poradenství (na evropské, celostátní či místní úrovni)
  • informace o právech a příležitostech, které jako občané EU máte, a také o tom, jak tato práva uplatňovat (např. jak získat povolení k pobytu, jak si nechat uznat kvalifikaci v jiné zemi EU, jak si stěžovat na závadnost výrobku apod.)
  • v případě potřeby i informace odbornějšího charakteru
  • určité publikace EU (zasílány bývají zdarma).

 

Službu Europe Direct můžete kontaktovat telefonicky na čísle 00 800 6 7 8 9 10 11 (odkudkoli z EU*) nebo na belgickém čísle +32 (0)2 299 96 96 (zpoplatněno – standardní tarif). Telefonní linky fungují během pracovních dní od 9:00 do 18:00 ve všech úředních jazycích EU.

 

Dotazy můžete rovněž zasílat e-mailem, v chatu, případně se můžete obrátit přímo na centrum Europe Direct ve vaší zemi – podrobnosti naleznete na internetových stránkách služby Europe Direct (odkaz najdete na konci stránky).

 

*Někteří provozovatelé mobilních telefonních služeb neumožňují přístup k linkám s předvolbou 00 800, nebo jejich využívání zpoplatňují. Zpoplatněny mohou být rovněž hovory z telefonní budky či z hotelu (popř. hostelu).

 

Související odkazy

 

Evropský portál pro mládež – „Chcete se na něco zeptat?

Internetové stránky služby Europe Direct