Skip to main content

Europejski Korpus Solidarności

Razem możemy więcej

Korzyści z dołączenia do Europejskiego Korpusu Solidarności

Uczestnictwo w projekcie Europejskiego Korpusu Solidarności będzie uważane za ważne osiągnięcie. Będzie atutem przy ubieganiu się o pracę i o przyjęcie na uczelnię wyższą. Europejski Korpus Solidarności stwarza szansę zaangażowania się w działalność o dużym znaczeniu, co w przyszłości może ułatwić znalezienie zatrudnienia.

Po zakończeniu udziału w projekcie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie, które będzie mógł potem przedstawić podczas starania się o pracę lub możliwość kontynuacji nauki.

Ale Europejski Korpus Solidarności to nie tylko atut w oczach pracodawców – to także szereg innych korzyści, które różnią się w zależności od rodzaju wybranego projektu, w tym również od tego, czy jest to projekt wolontariatu, czy też rozwoju zawodowego.

Jeśli zdecydujesz się na zostanie wolontariuszem, nie będziesz otrzymywać wynagrodzenia, ale za to będzie Ci przysługiwać opłacenie przez organizatorów kosztów podróży, zakwaterowania, utrzymania i ubezpieczenia na czas wyjazdu. Zostaniesz też odpowiednio przeszkolony przed wyjazdem i po przyjeździe na miejsce.

Uczestnicy wyjeżdżający na praktykę lub przyuczenie do zawodu zostaną w niektórych krajach zatrudnieni na podstawie umowy o pracę sporządzonej zgodnie z przepisami kraju przyjmującego. Będzie im wypłacana dieta.

W przypadku uczestników, którzy wyjeżdżają, aby podjąć pracę, zawsze zostanie podpisana formalna umowa o pracę i będą oni otrzymywać wynagrodzenie przysługujące pracownikom zgodnie z lokalnymi przepisami, uregulowaniami i układami zbiorowymi.