Skip to main content
© Priscilla Du Preez - Unsplash © Priscilla Du Preez - Unsplash

“Erasmus+” jauniešu apmaiņa — viss, kas tev jāzina

Pēdējās atjaunināšanas datums piektdiena, 20/01/2023

Jaunieši no dažādām valstīm 21 dienu vai mazāk kopīgi strādā pie viena projekta? Atklāj “Erasmus+” jauniešu apmaiņas programmas un iepazīsti savus Eiropas kaimiņus!

Dalība jauniešu apmaiņā ir lieliska iespēja attīstīt savas prasmes, apzināties sociālo realitāti un kultūras atšķirības un stiprināt tādas vērtības kā solidaritāte, demokrātija un draudzība. Uzzini, kā iegūt šādu pieredzi!

Kā tas darbojas?

Jauniešu apmaiņa tev dos iespēju īsu laiku padzīvot kopā ar citiem jauniešiem un jums visiem strādāt pie kopīga projekta.

Tu varēsi piedalīties, piemēram, darbsemināros, debatēs, starpkultūru vakaros, sporta un mākslas pasākumos, lomu spēlēs, tikties ar vietējiem iedzīvotājiem, kā arī piedalīties brīvdabas un daudzos citos pasākumos. Turklāt tava mācību pieredze tiks formāli atzīta ar Youthpass — rīku, kas atzīst darbā ar jaunatni un solidaritātes darbībās iegūtus mācību rezultātus.

Kā piedalīties? 

Jauniešu apmaiņā vari piedalīties divos veidos: vai nu projektos, kurus vada jaunatnes organizācijas (vai cita veida organizācijas), vai projektos, ko organizē neformāla jauniešu grupa (vecumā no 13 līdz 30 gadiem). Pieteikties kā privātpersonai nav iespējams.

Vai zināji, ka apmaiņā var piedalīties no 16 līdz 60 cilvēkiem!

Uz cik ilgu laiku?

Apmaiņa var ilgt no piecām līdz 21 dienai (neieskaitot ceļā pavadītās dienas).

Vai par to ir jāmaksā?

Neraizējies, stipendija tev palīdzēs segt ceļa izdevumus un praktiskas un ar mācību pasākumiem saistītas izmaksas, kas rodas apmaiņas laikā.

Uz kurieni var doties jauniešu apmaiņā?

Tu vari piedalīties apmaiņā kādā no programmas valstīm vai jebkurā no partnervalstīm, kas ir ES kaimiņvalstis.

Vajadzīga palīdzība?

Atrodi piemērotu organizāciju, kas piedalās apmaiņas programmās, sazinoties ar “Erasmus+” valsts aģentūru savā valstī, vai sazinies ar to, ja tev rodas jautājumi. 

Ja tomēr šī programma nešķiet tev piemērota, izlasi pārējos rakstus par skolēnu apmaiņu, brīvprātīgo darbu, studijām vai darbu ārzemēs sadaļā “Dodies uz ārzemēm”. Ieskaties arī Eurodesk iespēju meklētājā, kur redzēsi papildu iespējas.