Skip to main content
© Priscilla Du Preez - Unsplash © Priscilla Du Preez - Unsplash

Vse kar morate vedeti o mladinskih izmenjavah Erasmus+

Zadnja sprememba Petek, 20/01/2023

Želite sodelovati z mladimi iz različnih držav na skupnem projektu, ki traja do 21 dni? Seznanite se s programom mladinskih izmenjav Erasmus+ in spoznajte vaše evropske sosede!

Sodelovanje v mladinski izmenjavi je odlična priložnost za razvoj vaših spretnosti, spoznavanje družbenih realnosti in kulturnih razlik ter za krepitev vrednot, kot so solidarnost, demokracija in prijateljstvo. Poglejte, kako lahko sodelujete!

Kako to deluje?

Mladinske izmenjave omogočajo krajše skupno bivanje z drugimi mladimi in sodelovanje na skupnem projektu.

Sodelovali boste pri dejavnostih, kot so delavnice, razprave, medkulturni večeri, športne in umetniške dejavnosti, igranje vlog, srečanja z lokalnimi prebivalci, dejavnosti na prostem in veliko več. Vaše učne izkušnje bodo priznane s potrdilom Youthpass, orodjem za priznavanje učnih dosežkov na podlagi mladinskega dela in solidarnostnih dejavnosti.

Kako sodelovati? 

V mladinski izmenjavi lahko sodelujete na dva načina: bodisi prek projektov, ki jih upravljajo mladinske organizacije (ali druge vrste organizacij), bodisi projektov, ki jih organizira neformalna skupina mladih (v starosti od 13 do 30 let). Posamične prijave niso mogoče.

Ali veste? V izmenjavi lahko sodeluje od 16 do 60 mladih!

Koliko časa?

Domov se boste vrnili v 5 do 21 dneh (dnevi potovanja niso vključeni).

Koliko to stane?

Brez skrbi! Sodelujoči prejmejo nepovratna sredstva za potne stroške ter praktične izdatke in stroške, povezane z dejavnostjo med izmenjavo.

Kje potekajo mladinske izmenjave?

Sodelujete lahko v eni od držav programa ali v eni od partnerskih držav v sosedstvu EU.

Potrebujete pomoč?

Če želite poiskati ustrezno sodelujočo organizacijo ali imate kakršna koli vprašanja, se obrnite na nacionalno agencijo Erasmus+ v vaši državi.  

Če menite, da ta program ni za vas, preberite druge članke o šolskih izmenjavah, prostovoljstvu, študiju ali delu v tujini v razdelku „Odhod v tujino“. Dodatne priložnosti lahko poiščete tudi na straneh Eurodesk Opportunity Finder.