Skip to main content
© Priscilla Du Preez - Unsplash © Priscilla Du Preez - Unsplash

Sve što trebate znati o razmjenama mladih u okviru Erasmusa+

Posljednje ažuriranje petak, 20/01/2023

Želite li surađivati s mladima iz različitih zemalja na zajedničkom projektu? Saznajte više o razmjenama mladih u okviru Erasmusa+ i upoznajte svoje europske susjede!

Razmjene mladih izvrsna su prilika za razvoj vještina, upoznavanje s društvenim prilikama i kulturnim razlikama te za jačanje vrijednosti kao što su solidarnost, demokracija i prijateljstvo. Saznajte kako u njima sudjelovati!

Koja je procedura?

Razmjene mladih prilika su da kraće vrijeme stanujete s drugim mladima i surađujete na zajedničkom projektu.

Sudjelovat ćete u raznim aktivnostima kao što su radionice, rasprave, međukulturne večeri, sportske i umjetničke aktivnosti, igranje uloga, susreti s lokalnim stanovništvom, aktivnosti na otvorenom i mnoge druge. Za stečeno znanje dobit ćete potvrdu putem Youthpassa, alata za priznavanje ishoda učenja nakon rada s mladima i aktivnosti solidarnosti.

Kako sudjelovati? 

U razmjeni mladih možete sudjelovati na dva načina: u projektima koje vode organizacije mladih (ili druge vrste organizacija) ili projektima koje organizira neformalna skupina mladih (od 13 do 30 godina). No nije se moguće prijaviti kao pojedinac.

Jeste li znali? U razmjeni može sudjelovati od 16 do 60 osoba!

Koliko dugo razmjene traju?

Od 5 do 21 dan (ne računajući dane putovanja).

Koliko se to plaća?

Bez brige! Sudionici će dobiti bespovratna sredstva za putne i praktične troškove te troškove povezane s aktivnostima tijekom razmjene.

Gdje se može ići na razmjene mladih?

Možete sudjelovati u razmjeni u jednoj od zemalja sudionica programa ili u bilo kojoj partnerskoj zemlji iz susjedstva EU-a.

Potrebna vam je pomoć?

Kako biste pronašli odgovarajuću organizaciju sudionicu, ili ako imate bilo kakvih drugih pitanja, obratite se nacionalnoj agenciji za Erasmus+

Ako mislite da ovaj program nije za vas, pogledajte druge članke o školskim razmjenama, volontiranju, studiranju ili radu u inozemstvu u odjeljku „Odlazak u inozemstvo”. Još prilika možete potražiti i na stranicama Eurodesk Opportunity Finder.