Skip to main content
© calvinhanson - Unsplash

Lidmašīna nav vienīgais risinājums

Pēdējās atjaunināšanas datums trešdiena, 21/10/2020

 Tā kā lielākā daļa Eiropas valstu atrodas tuvu viena otrai, bieži vien vari izvēlēties, kuru transporta veidu izmantot, lai sasniegtu savu galamērķi: vilciens, autobuss, prāmis ir tikai daži no iespējamajiem risinājumiem Eiropas iepazīšanai.

Velosipēds
 

Izbrauc cauri visai Eiropai ar velosipēdu un izbaudi piedzīvojumiem bagātu un ekoloģisku ceļojumu. Ir pieejami vairāk nekā 90 000 km velomaršrutu, kas ļauj iepazīt Eiropu. Skati vietni “EuroVelo”, lai organizētu savu ceļojumu, izvēlētos savu maršrutu un aprēķinātu, cik dienas tev būs vajadzīgas.

Vilciens

Mierīgi apsēdies un skati garām slīdošās ainavas: tas ir tas, ko piedāvā ceļojums ar vilcienu, labākais veids, kā pārvietoties no vienas pilsētas uz otru, vienam pašam vai grupā. Tas ir arī visekoloģiskākais transporta veids!
Ja ceļojumu rezervēsi iepriekš, piemēram, ar InterRail, Rail Europe, Eurail, Omio vai RegioJet, vari izveidot lielisku ceļojuma maršrutu. Tev ir iespēja ceļot arī naktī un tā izmantot braucienu, lai atpūstos, pirms būsi sasniedzis savu nākamo galamērķi. Atceries, ka ir jābūt uzmanīgam pret citiem cilvēkiem, ja tu ceļo pa nakti vai lielā grupā, daži cilvēki, iespējams, nevēlas pievienoties jūsu ballītei!

Autobuss

Ceļojot ar autobusu, dažas priekšrocības ir līdzīgas tām, kādas iegūst dzelzceļa pasažieri: piemēram, ir iespēja baudīt skatu pa logu un ceļot arī naktī. Kaut arī dažkārt brauciens ar autobusu aizņem vairāk laika, tas var būt tava vienīgā iespēja sasniegt kādu nomaļu vietu. Tādas vietnes kā Omio, Busbud vai Comparabus, tev palīdzēs atrast viszemākās cenas. 

Vieglā automašīna

Nav svarīgi, lai tev pašam piederētu auto, vari izvēlēties Eiropu apceļot ar to. Vari izīrēt auto, vēršoties pēc palīdzības, piemēram, Rentalcars, Kayak vai Auto Europe, lai atrastu labākos piedāvājumus. Vari arī izšķirties par labu auto koplietošanai ar Road Sharing. Auto īre un koplietošana var padarīt tavu ceļojumu elastīgāku, sociālāku un mazliet ekoloģiskāku! Pastāv arī vietne Blablacar, kas ļauj autovadītājiem, kuriem ir brīvas vietas mašīnā, un atrast pasažieri, ar kuru doties ceļā pa Eiropu. 

Lai kāds arī nebūtu tavs izvēlētais risinājums, pārbaudi apdrošināšanas nosacījumus (un citu lietotāju novērtējumus!) un vienmēr ņem līdzi rezervācijas kopiju. Lielākā daļa auto īres uzņēmumu garantijai savu klientu bankas kartē Visa/MaserCard bloķē depozīta summu, parūpējies, lai šī summa būtu pieejama tavā kredītkartē, pretējā gadījumā tev būs jāmaksā par papildu apdrošināšanu.

Prāmis

Tev varbūt tas nav nekad ienācis prātā, bet nakts prāmis dažreiz ir vislabākā izvēle, it īpaši tad, ja ceļo pa Vidusjūras reģiona valstīm vai Skandināviju. Skati, piemēram, Ferrylines.com vai Aferry.com un izvēlies sev piemērotāko maršrutu!

Lai kāds nebūtu tavs izvēlētais transporta veids ceļojumam, pārliecinies, ka esi informēts par savām pasažiera tiesībām un lejupielādē lietotni "Your Passenger Rights” savā viedtālrunī: tu esi gatavs doties ceļā!