Skip to main content
© calvinhanson - Unsplash

Reisima ei pea tingimata lennukiga

Viimati uuendatud Kolmapäev, 21/10/2020

 Kuna enamik Euroopa riike ei ole kaugel, siis võid mõnikord jõuda oma sihtpunkti mitmel erineval moel: rong, buss ja laev on ainult mõned võimalused reisida ja Euroopat avastada.

Jalgratas
 

Sõida rattaga läbi Euroopa ning läbid seiklusrikka ja loodushoidliku teekonna. Euroopas ootab avastamist ligi 90 000 km rattaradu. Alusta reisiplaanide tegemist ja arvuta, mitu päeva sul valitud EuroVelo rattaraja läbimiseks kulub.

Rong

Nõjatu seljatoele ja lõõgastu, vaadates mööduvat Euroopa maastikku. Rongiga reisimine on ideaalne võimalus liikuda linnast linna nii suure kui ka väikese seltskonnaga. Samuti on see teistest transpordiliikidest loodushoidlikum.
Broneerides piletid ette selliste veebisaitide kaudu nagu InterRail, Rail Europe, Eurail, Omio või RegioJet saad koostada ideaalse reisiplaani. Kuna reisida on võimalik ka öösel, saad enne järgmisse sihtkohta jõudmist puhata. Kui reisid öösel või suure seltskonnaga, arvesta ka teiste reisijatega – on inimesi, kes ei taha ilmtingimata sinuga koos pidu pidada!

Buss

Bussiga reisimisel on mõned rongireisiga sarnased eelised, nagu võimalus nautida vaadet ja reisida öösel. Kuigi see on mõnel juhul aeglasem, võib see olla sinu ainus võimalus kaugemasse sihtkohta jõudmiseks. Kõige madalamate hindade leidmiseks vaata näiteks selliseid saite nagu Omio, Busbud või Comparabus

Auto

Sõltumata sellest, kas sul on auto või mitte, võid Euroopas ringi reisimisel valida oma transpordivahendiks auto. Olemas on võrdlusmootorid, nagu RentalCars, Kayak või Auto Europe. Samuti saad autot teistega jagada veebisaidil Road Sharing. Need võimalused võivad muuta su reisi paindlikumaks, seltskondlikumaks ja pisut loodushoidlikumaks! Lisaks sellel viib Blablacar kokku juhid, kelle autos on vabu kohti, ja inimesed, kes otsivad võimalust Euroopas kuhugi sõita. 

Ükskõik millise võimaluse valid, kontrolli kindlasti kindlustustingimusi (ja hinnanguid!) ja kanna alati kaasas oma broneeringu koopiat. Enamik autofirmasid broneerib tagatisena sinu Visa või MasterCard kaardil omavastutuse summa – kontrolli, et sinu krediitkaart seda võimaldab, vastasel juhul pead maksma eraldi kindlustuse eest.

Parvlaev

Võib-olla ei ole see sulle pähe tulnud, aga parim variant võib olla öine praam, eriti kui viibid Vahemere piirkonnas või Skandinaavias. Heida pilk näiteks Ferrylines.com või Aferry.com veebisaidile ja vali teekond, mis sulle kõige paremini sobib.

Olenemata sellest, millise transpordiviisi valid, vii end kindlasti kurssi õigustega, mis on sul reisijana, laadi oma nutitelefoni reisija õiguste äpp ja oled reisiks valmis!