Skip to main content
© rapapaper_ © rapapaper_

Ką reikia žinoti prieš susidedant daiktus „DiscoverEU“ kelionei!

Atnaujinta Ketvirtadienis, 18/11/2021

Europoje daug žmonių, su kuriais galima susitikti, kultūros, kurią galima patirti, kalbų, kurių galima išmokti, ir istorijos, kurią galima atrasti. Kad jums būtų lengviau pradėti, dalijamės paprastais patarimais keliautojams ir praktiniais patarimais, kurie jums padės kelyje.

Prieš kelionę

Pasistenkite išvengti netikėtumų! Kelionę užsisakykite iš anksto, kad turėtumėte laiko išsiaiškinti prieinamumo sąlygas vietoje, kurioje norite apsilankyti, ir aplink.

Kuo geriau susiplanuosite ir pasirengsite kelionei, tuo mažiau streso patirsite, nes žinosite, ko tikėtis. Turėkite planą ir prireikus būkite pasirengę.

Ką reikia žinoti apie savo kelionę

  • Pasirūpinkite savo daiktų saugumu ir išsiaiškinkite, kokių teisių turite kaip keleivis. 
  • Neužmirškite savo Europos sveikatos draudimo kortelės. 
  • Elkitės atsakingai – įsigykite daugkartinį vandens butelį, kad nedaugintumėte atliekų.
  • Planuokite laiką, neskubėkite ir stebėkite savo išlaidas. 
  • Ir, žinoma, pasitikėkite savimi – jūs žinote daugiau, nei manote. Susipažinkite su vietos gyventojais ir pasidomėkite jų kultūra, išbandykite naują maistą ir leiskite sau nuklysti nuo turistinio maršruto – niekada nežinote, ką galite atrasti!

Pasirūpinkite saugumu

Labai svarbu tinkamai pasirengti, kad rizika būtų kuo mažesnė. Išnagrinėkite vietas, į kurias keliaujate, nakvynę užsisakykite iš anksto ir turėkite visų rezervacijų ir kitų svarbių dokumentų kopijas – gal prireiks. Taip pat informuokite savo artimuosius ir draugus apie visą maršrutą, kad jie žinotų, kur ir kada esate. Jei tik galite, keliaukite su grupe žmonių, kuriuos pažįstate ir kuriais pasitikite, kad jaustumėtės saugūs. Nepamirškite ir pirmosios pagalbos rinkinio! Svarbiausia, stebėkite savo aplinką ir vadovaukitės sveiku protu, kai susiduriate su bet kuo, kas kelia įtarimą. 

Jūsų dokumentai ir kontrolinis sąrašas

Dokumentų tvarkymas galbūt ne pats įdomiausias, bet vienas iš svarbiausių aspektų organizuojant kelionę. Neužmirškite namie jokių svarbių kelionės dokumentų – pažymėkite juos mūsų parengtame dokumentų kontroliniame sąraše! Taip pat nepamirškite peržiūrėti „Pasirengimo iniciatyvai „DiscoverEU“ abėcėlės“. 

Pirmyn! Nuotykiai laukia! 

Iniciatyva „DiscoverEU“ suteikia galimybę pažinti naujas šalis ir kultūras, išeiti už savo komforto zonos ir išbandyti naujus dalykus. Tad kodėl neišbandžius traukinio ratų dundesio, malonumo sėdėti prie lango ir galvoti apie visatos paslaptis, galimybės skaityti ir nesijaudinti, kad apsvaigs galva?

Kaip sakoma, svarbiausia ne kelionės tikslas, o pati kelionė, tad atraskite Europą keliaudami nuostabiausiais traukinių maršrutais.

Kelionės informacinis rinkinys, kuriuo galite naudotis:

„DiscoverEU“ taisyklių / specifikacijų vadovas (infografikai)

b) Ką pamatyti ir nuveikti keliaujant

Vadovas, iš kurio keliautojai gali pasisemti idėjų, kur keliauti ir ką nuveikti: neturistiniai maršrutai, kelionės ne sezono metu, virtuali kultūra, traukinių maršrutai ir t. t.

c) Keliautojų gudrybės

d) Nuorodos

e) DUK apie saugumą

f) Kaip pasirengti

g) Tolesni veiksmai