Skip to main content
Volunteers from Tratwa Associacion in Wroclaw in Poland are doing amazing work by producing protective helmets and masks for Wrocław hospitals. ©TRATWA Volunteers from Tratwa Associacion in Wroclaw in Poland are doing amazing work by producing protective helmets and masks for Wrocław hospitals. ©TRATWA

Eiropas Solidaritātes korpusa dalībnieki palīdz pārvarēt Covid-19 krīzi

Pēdējās atjaunināšanas datums trešdiena, 03/06/2020

Pat maza laipnība un līdzjūtība dod cerību. Eiropas Solidaritātes korpusa dalībnieki šajos grūtajos laikos Covid-19 uzliesmojuma laikā ir gatavi palīdzēt, kur vien tas ir iespējams.

Neatkarīgi no tā, vai viņi veic pārtikas iepirkumus, šuj maskas vai izstrādā bērniem paredzētus tiešsaistes izglītojošus materiālus, šie jaunieši ir motivēti un apņēmības pilni risināt problēmas un sniegt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams.

Brīvprātīgie no izglītības, konsultāciju un brīvprātīgā darba centra “The Circles” Horvātijā palīdz vecāka gadagājuma cilvēkiem. Neraugoties uz ierobežojumiem, piemēram, sabiedriskā transporta nepieejamību, jaunieši piegādā pārtiku, zāles un citas nepieciešamās preces cilvēkiem, kas paši nevar pēc tām aiziet, un tādējādi palīdz mazināt inficēšanās risku visneaizsargātākajai mūsu sabiedrības daļai. Polijas pilsētā Ščecinā brīvprātīgie no organizācijas Caritas ik dienu sagatavo piecsimt pārtikas paku senioriem. Līdzīgu iepirkšanās atbalstu īsteno arī brīvprātīgie no fonda CampoSfera, kas darbojas kādā mazā ciematā Polijas Sventokšiskas vojevodistes dienvidos. 

Brīvprātīgie no organizācijas Nevo Parudimos Rumānijā ir aizņemti ar aizsargmasku šūšanu. Izgatavotās maskas viņi ziedo cilvēkiem Resitā, kuri nevar atļauties tās nopirkt. Projekts sākās ar kokvilnas auduma un elastīgo lentu iepirkšanu 5000 masku izgatavošanai, pēc tam jaunieši rīkoja kampaņu, kurā no vietējiem iedzīvotājiem aizņēmās šujmašīnas šā darba veikšanai. Polijas pilsētā Vroclavā bāzētās organizācijas Tratwa Associacion brīvprātīgie veic nenovērtējamu darbu, ražojot sejas vairogus un maskas Vroclavas slimnīcām.

Nīderlandes jaunieši ir izstrādājuši paši savu solidaritātes projektu Fresh Table. Projekta mērķis ir piedāvāt veselīgu pārtiku par pieņemamām cenām. Viņi veic piegādes Bredā un Roterdamā Covid-19 krīzes laikā, kad pieprasījums tiešsaistē ir ievērojami palielinājies.

Tiešsaistes iniciatīvas ir ieguvušas lielu popularitāti. Somijā brīvprātīgie no jauniešu vadīta solidaritātes projekta Y-line nodrošina īpaši apmācītu līdzbiedru atbalstu — tiešsaistē sarunājas ar cilvēkiem, kas cieš no vientulības. Rumānijā organizācijas ACTOR brīvprātīgie izstrādā tiešsaistes izglītojošas aktivitātes bērniem vecumā no 3 līdz 12 gadiem.

Vai tevi interesē arī citu dalībnieku pieredze? Ieskaties šeit.

Vai arī tu esi motivēts palīdzēt? Eiropas Solidaritātes korpuss atbalsta projektus, kurus izstrādājušas jauniešu organizācijas vai paši jaunieši. Organizācijas, kas gatavas rīkoties, līdz 7. maijam var iesniegt priekšlikumus brīvprātīgā darba, darba vai stažēšanās projektiem. Jaunieši var izstrādāt savus solidaritātes projektus un saņemt līdz EUR 500 mēnesī, lai atbalstītu vietējās jauniešu vadītās darbības. Plašāka informācija un pieteikšanās procedūra atrodama šeit. Projekti sāksies 2020. gada 1. augustā. Nepaliec malā, pievienojies #EUSolidarity!