Skip to main content
Volunteers from Tratwa Associacion in Wroclaw in Poland are doing amazing work by producing protective helmets and masks for Wrocław hospitals. ©TRATWA Volunteers from Tratwa Associacion in Wroclaw in Poland are doing amazing work by producing protective helmets and masks for Wrocław hospitals. ©TRATWA

Euroopa solidaarsuskorpuses osalejad aitavad COVID-19 kriisi lahendada

Viimati uuendatud Kolmapäev, 03/06/2020

Headusest ja kaastundest ajendatud väikesed teod aitavad levitada lootust. Euroopa solidaarsuskorpuses osalejad on raskel COVID-19 puhangu ajal valmis võimaluse korral aitama.

Need noored on motiveeritud ja pühendunud probleemide lahendamisele ja abivajajate toetamisele – tehes sisseoste, õmmeldes maske või luues lastele veebipõhiseid õppematerjale.

Horvaatias on vabatahtlikud Haridus-, nõustamis- ja heategevuskeskusest „The Circles“ aidanud eakaid inimesi. Vaatamata piirangutele (nagu ühistranspordi puudumine) toovad vabatahtlikud abivajajatele toiduaineid, ravimeid ja muid esmatarbekaupu, aidates nii vähendada nakkusohtu meie ühiskonna kõige haavatavamatele. Poolas Szczecinis valmistavad organisatsiooni Caritas vabatahtlikud eakatele iga päev pool tuhat toidupakki. Poolas Święty Krzyżi vojevoodkonna lõunaosas asuvas väikeses külas on CampoSfera fondi vabatahtlikud hakanud samuti pakkuma abi sisseostude tegemisel. 

Rumeenias on kiired ajad kaitsemaske õmblevatel organisatsiooni Nevo Parudimos vabatahtlikel. Nad annetavad neid inimestele, kel ei ole neid Resitas rahaliselt võimalik osta. Kõigepealt ostsid nad puuvillast riiet ja kummi 5000 maski jaoks ning käivitasid kampaania, et koguda kohalikelt õmblusmasinaid. Poolas Wrocławis asuva vabaühenduse Tratwa vabatahtlikud teevad imelist tööd, valmistades Wrocławi haiglatele kaitsevisiire ja -maske.

Madalmaades on noored välja töötanud oma solidaarsusprojekti Fresh Table. Projekti keskmes on tervisliku toidu pakkumine taskukohaste hindadega. COVID-19 kriisi ajal, kui nõudlus oli internetis järsult suurenenud, tarnisid nad oma kaupa Bredas ja Rotterdamis.

Internetipõhine tegevus on muutunud väga populaarseks. Soomes pakuvad noorte juhitud solidaarsusprojekti Y-line koolitatud noored üksinduse all kannatavatele inimestele võimalust veebivestlusteks. Organisatsiooni ACTOR vabatahtlikud arendavad Rumeenias välja 3–12-aastastele lastele suunatud veebipõhiseid õppetegevusi.

Kas oled huvitatud ka teiste osalejate lugudest? Heida pilk siia.

Kas ka sina oled motiveeritud teisi aitama? Euroopa solidaarsuskorpus toetab organisatsioonide või noorte poolt välja töötatud projekte. Organisatsioonid, kes soovivad midagi muuta, võivad esitada oma ettepanekud vabatahtliku tegevuse, töö- või praktikaprojektide kohta kuni 7. maini. Noored saavad arendada oma solidaarsusprojekte ja saada kuni 500 eurot kuus, et toetada noorte juhitud kohalikku tegevust. Lisateavet ja taotluste esitamise korra leiad siit. Projektid käivitatakse 1. augustil 2020. Ära jää kõrvale, ühine solidaarsuskorpusega #EUSolidarity!