Skip to main content
 © European Youth Parliament © European Youth Parliament

Išsakykite nuomonę Europos jaunimo parlamente

Atnaujinta Sekmadienis, 05/09/2021

Europos jaunimo parlamentas – tai jaunimo iš visos Europos, norinčio pareikšti savo nuomonę politiniais ir socialiniais klausimais, tiesti tarpvalstybinius tiltus ir įgyti vertingų įgūdžių, tinklas.

Ar norite išgirsti kitų nuomones, pažinti kitas kultūras, susipažinti su naujais žmonėmis ir gerai praleisti laiką? Dalyvauti kviečiami visi Europoje – ne tik ES – gyvenantys 15–24 m. asmenys.

Europos jaunimo parlamentas

Europos jaunimo parlamentas yra viena geriausių platformų, kurioje suinteresuoti jauni europiečiai gali dalyvauti politinėse diskusijose, pažinti naujas kultūras ir keistis idėjomis su kitais jaunuoliais iš visos Europos. 

Tai nepriklausomų jaunimo organizacijų, veikiančių 40-yje Europos šalių, tinklas, kuriam vadovauja fondas „Schwarzkopf-Stiftung Junges Europa“ – jame įsikūręs šio parlamento tarptautinis biuras. 

Kaip šis parlamentas veikia?

Europos jaunimo parlamentas rengia tarptautines, regionines ir nacionalines sesijas, kurios gali trukti nuo 2 valandų iki 10 dienų. Jose kasmet dalyvauja daugiau kaip 30 000 jaunuolių.

Diskutuojama įvairiomis temomis, dažnai – susijusiomis su tarptautine politika ar žmogaus teisėmis, tačiau taip pat klimato kaita, sveikata ir energetika. Jaunuoliai dalyvauja įvairioje veikloje, jų diskusijas moderuoja bendraamžiai.

„Europos jaunimo parlamente gali dalyvauti kiekvienas – patirtis nesvarbi!“ Karlota (20 m.), savanorė Portugalijoje

Ar norite prisijungti?

Pirmiausia rekomenduojame Europos jaunimo parlamento interneto svetainėje susipažinti su šios iniciatyvos idėja. Pasirengę prisijungti? 

Štai ką turite padaryti:

  • Susisiekite su Europos jaunimo parlamento nacionaliniu komitetu savo šalyje ir išsiaiškinkite, nuo ko pradėti. Jei jūsų šalis sąraše nenurodyta, kreipkitės į Europos jaunimo parlamento tarptautinį biurą.
  • Dalyvaukite Europos jaunimo parlamento renginyje: užsiregistruokite į nacionalinio komiteto renginį savo šalyje ir apie veiklą sužinokite tiesiogiai.
  • Tapkite Europos jaunimo parlamento nariu.