Skip to main content
 © European Youth Parliament © European Youth Parliament

Väljenda oma arvamust Euroopa Noorteparlamendis

Viimati uuendatud Pühapäev, 05/09/2021

Euroopa Noorteparlament on Euroopa eri paigust pärit noorte võrgustik. Sinna kuuluvad noored soovivad väljendada oma seisukohti poliitilistes ja sotsiaalsetes küsimustes, edendada piiriüleseid suhteid ja saada väärtuslikke kogemusi.

Kas oled huvitatud erinevatest arvamustest, teistest kultuuridest ja uutest inimestest ning soovid hästi aega veeta? Osalema on kutsutud kõik 15–24aastased noored, kes elavad Euroopas (mitte ainult ELis).

Millega on tegemist?

Euroopa Noorteparlament on üks parimaid platvorme noortele eurooplastele, keda huvitab osalemine poliitilises arutelus, tutvumine uute kultuuridega ja mõttevahetus Euroopa eri paigust pärit noortega. 

Euroopa Noorteparlament on sõltumatute noorteorganisatsioonide võrgustik, mis tegutseb 40 Euroopa riigis Schwarzkopf FoundationYoung Europe’i raames. Selle fondi alla kuulub ka Euroopa Noorteparlamendi rahvusvaheline büroo. 

Kuidas see toimib?

Euroopa Noorteparlament korraldab rahvusvahelisi, piirkondlikke ja riiklikke istungeid, mis võivad kesta 2 tunnist 10 päevani. Noorteparlamendi tegevuses osaleb igal aastal üle 30 000 noore.

Arutelude käigus käsitletakse mitmesuguseid teemasid, mis on sageli seotud rahvusvahelise poliitika või inimõigustega, kuid hõlmavad ka kliimamuutusi, tervist ja energiat. Teiste noorte juhtimisel osalevad noored mitmetes tegevustes.

„Olenemata taustast on kõik teretulnud ja kõigile antakse võimalus osaleda Euroopa Noorteparlamendis,“ sõnas Carlota (20), aktiivne vabatahtlik Portugalis

Kas soovid osa võtta?

Alustuseks soovitame vaadata Euroopa Noorteparlamendi veebisaiti, et õppida tundma selle algatuse taga olevat filosoofiat. Oled valmis osa võtma? 

Nii saad ühineda:

  • võta ühendust oma koduriigi Euroopa Noorteparlamendiga ja uuri välja, kust alustada. Kui sinu koduriiki loetelus pole, võid võtta ühendust Euroopa Noorteparlamendi rahvusvahelise bürooga;
  • osale Euroopa Noorteparlamendi üritusel. Võid registreeruda oma riigis toimuvale üritusele riigi noorteparlamendis ja saada vahetu kogemuse;
  • astu Euroopa Noorteparlamendi liikmeks.