Skip to main content
 © European Youth Parliament © European Youth Parliament

Vyjádřete svůj názor v Evropském parlamentu mládeže

poslední aktualizace neděle, 05/09/2021

Evropský parlament mládeže je síť pro mladé Evropany, kteří chtějí prezentovat své názory na politické a sociální otázky, navazovat mezinárodní kontakty a získávat cenné dovednosti.

Máte chuť objevovat neotřelé pohledy na věc, poznávat jiné kultury, setkávat se s novými lidmi a bavit se? K účasti zveme všechny zájemce ve věku 15 až 24 let s bydlištěm v Evropě – tedy nejen z EU.

O co se jedná?

Evropský parlament mládeže je jednou z nejlepších platforem pro ty mladé Evropany, kteří se chtějí zapojit do politické diskuse, setkávat se s vrstevníky z jiných kultur a vyměňovat si s nimi nápady. 

Evropský parlament mládeže je sítí nezávislých mládežnických organizací působících ve 40 zemích po celé Evropě pod záštitou organizace Schwarzkopf Foundation Young Europe, která poskytuje zázemí jeho mezinárodní kanceláři. 

Jak organizace funguje?

Evropský parlament mládeže organizuje mezinárodní, regionální a vnitrostátní zasedání různé délky, od 2 hodin po 10 dní. Do těchto akcí se každoročně zapojí přes 30 000 mladých lidí.

Rozpravy se týkají široké škály témat, od mezinárodní politiky nebo lidských práv po změnu klimatu, veřejné zdraví či energetiku. Akce moderují samotní členové, tedy vrstevníci.

„Vítáni jsou všichni zájemci, bez ohledu na to, z jakého přicházejí prostředí. V Evropském parlamentu mládeže dostanou prostor všichni!“ Carlota (20), aktivní dobrovolnice z Portugalska

Chcete se připojit?

Doporučujeme vám začít na internetových stránkách Evropského parlamentu mladých a přečíst si něco o filozofii této iniciativy. Připraveni aktivně se zapojit? 

Co konkrétně můžete udělat:

  • Kontaktujte kancelář Evropského parlamentu mládeže ve vaší zemi. Tam vám poradí, kde začít. Pokud vaše země na seznamu nefiguruje, můžete se obrátit na mezinárodní kancelář Evropského parlamentu mládeže.
  • Zúčastněte se akce Evropského parlamentu mládeže: zaregistrujte se na některou z akcí, které Evropský parlament mládeže pořádá ve vaší zemi.
  • Staňte se členy Evropského parlamentu mládeže.