Skip to main content
 © European Youth Parliament © European Youth Parliament

Paud viedokli Eiropas jaunatnes parlamentā!

Pēdējās atjaunināšanas datums svētdiena, 05/09/2021

Eiropas Jauniešu parlaments ir tīkls, kas apvieno visas Eiropas jauniešus, kuri ir ieinteresēti paust savu viedokli par politiskiem un sociāliem jautājumiem, pārvarēt robežas un iegūt vērtīgas prasmes.

Gribi dzirdēt alternatīvus viedokļus, iepazīt citas kultūras, jaunus cilvēkus un labi pavadīt laiku? Aicinām piedalīties ikvienu Eiropas (ne tikai ES!) jaunieti vecumā no 15 līdz 24 gadiem!

Par ko ir runa?

Eiropas Jauniešu parlaments (EJP) ir viena no labākajām platformām, kurā ieinteresētie Eiropas jaunieši var iesaistīties politiskās debatēs, iepazīt citas kultūras un apmainīties ar idejām ar saviem vienaudžiem no visas Eiropas. 

EJP ir neatkarīgu jaunatnes organizāciju tīkls, kas darbojas 40 valstīs visā Eiropā. Tas veidots fonda Schwarzkopf Foundation Young Europe paspārnē, kurš izmitina EJP starptautisko biroju. 

Kā tas darbojas?

EJP organizē starptautiskas, reģionālas un valsts mēroga sesijas, kas var ilgt no 2 stundām līdz 10 dienām. Šajos pasākumos katru gadu iesaistās vairāk nekā 30 000 jauniešu.

Debates aptver plašu tematu loku, kas bieži ir saistīti ar starptautisko politiku vai cilvēktiesībām, bet var pievērsties arī tādām jomām kā klimata pārmaiņas, veselība un enerģētika. Moderatoru-vienaudžu vadībā jaunieši piedalās virknē pasākumu.

“Nav svarīgi, kāda ir tava līdzšinējā pieredze, piedalīties Eiropas Jauniešu parlamentā var ikviens!” Karlota (20), brīvprātīgā Portugālē.

Vēlies pievienoties?

Lai izprastu šīs iniciatīvas filozofiju, vispirms iesakām ieskatīties Eiropas Jauniešu parlamenta tīmekļvietnē. Gatavs pievienoties? 

Lūk, kas jādara:

  • sazinies ar EJP savā valstī un noskaidro, ar ko sākt. Ja tavas valsts sarakstā nav, vari sazināties ar EJP starptautisko biroju;
  • apmeklē EJP pasākumu: savas valsts EJP vari reģistrēties pasākumam savā valstī un gūt tiešu pieredzi;
  • kļūsti par EJP dalībnieku!