Skip to main content
A picture © shutterstock.com - Kzenon

Darbas per atostogas

Atnaujinta Antradienis, 06/04/2021

Atostogos gali būti puiki galimybė investuoti į būsimą karjerą, įgyti naujų įgūdžių ir papildomai užsidirbti. Ar būtumėte studentas, ar bedarbis, sezoninis darbas galėtų jums pagelbėti.

Kodėl verta dirbti per atostogas?

Ką gi – neteks valandėlę kitą pasivartyti saulėje ar padūkti sniege. Bet įvertinkite ir teigiamą pusę – jau nekalbant apie uždarbį, susipažinsite su naujais žmonėmis, pagyvensite naujoje aplinkoje, ir ką gali žinoti – galbūt vieną gražią dieną tai jums padės susirasti nuolatinį darbą.

Vienas iš geriausių darbo per atostogas atlygių – tai patirtis, ypač, jei jūs dar studijuojate. Net jei darbas visiškai nepanašus į tą, kurį norėtumėte dirbti ateityje, sužinosite, kokių svarbiausių dalykų tikimasi iš darbuotojo ir kaip bendrauti su kitais žmonėmis profesinėje aplinkoje. Kiekvienas jūsų dirbtas darbas ir viskas, ką nuveikiate gyvenime, papildo jūsų gyvenimo aprašymą (CV).


Darbas per atostogas ES

Per vasaros ar žiemos arba net ir trumpesnes atostogas galimybių netrūksta. Galima dirbti viešbučiuose, restoranuose, baruose, netgi rinkti vaisius vasarą. Pietų šalyse galite pabandyti laimę dirbdami gelbėtojo arba banglenčių instruktoriaus darbą, šiaurinėse platumose žiemą galima slidinėti. O jei laisvo laiko turite nedaug, galite pabandyti dienos arba valandinius darbus, pvz., organizuoti maitinimą arba vesti renginį.

 

Nesileiskite apmulkinami

Kai kuriose mažesnėse darbovietėse, pvz., baruose, restoranuose ir pan., jums gali ir nepasiūlyti oficialios darbo sutarties, bet neleiskite darbdaviams tuo piktnaudžiauti. Iš pat pradžių aiškiai pasakykite, jog jie turėtų vykdyti visus susitarimus dėl darbo užmokesčio ir darbo valandų.

 

Nuo ko pradėti?

Picking Jobs – sezoniniai ir derliaus nuėmimo darbai visame pasaulyje

Sezoniniai darbuotojai

Darbas vasarą Europoje ir pasaulyje