Skip to main content
A picture © shutterstock.com - Kzenon

Darbs brīvlaikā

Pēdējās atjaunināšanas datums otrdiena, 06/04/2021

Brīvlaiks var būt lieliska iespēja parūpēties par savu nākamo karjeru un iegūt jaunas prasmes, tajā pašā laikā nopelnot papildu naudu. Esi students vai bezdarbnieks? Sociālais darbs tev tā vai citādi var palīdzēt.

Kālab strādāt brīvlaikā

Palaidīsi garām iespēju pāris stundas palaiskoties saulē vai papriecāties sniegā? Tomēr palūkojies uz visiem ieguvumiem, — tu ne tikai nopelnīsi naudu, bet arī satiksi jaunus cilvēkus jaunā vietā, un, iespējams, tas tev palīdzēs tikt pie pastāvīga darba.

Pieredze ir viens no lielākajiem ieguvumiem, ko tev var sniegt brīvdienu darbs, īpaši ja esi students. Arī tad, ja šis darbs nav nekas tāds, ko tu vēlētos darīt nākotnē, tu iemācīsies darba pasaules pamatprincipus, to, kā veidot attiecības ar citiem cilvēkiem darba vidē.  Katrs darbs un viss, ko dari savā dzīvē, uzlabo tavu dzīvesgājumu (CV).

 

Brīvdienu darbs ES

Vasaras vai ziemas brīvdienās arī tad, ja tās ir īsas, ir visdažādākās iespējas.  Vari strādāt viesnīcās, restorānos, bāros un arī iesaistīties augļu ražas vākšanā vasarā.  Dienvidos vari izmēģināt veiksmi kā glābējs vai sērfošanas instruktors, ziemeļos vari nodoties slēpošanai ziemā.  Un arī tad, ja esi brīvs pavisam neilgu laiku, vari izmēģināt dienas vai stundu darbu, piemēram, ēdiena pagatavošanu vai viesu uzņemšanu kādā pasākumā.

 

Nepieļauj, ka tevi izmanto

Dažās mazajās darba vietās, tādās kā bāri, restorāni u.c., iespējams, tev nepiedāvās darba līgumu, bet neļauj šiem darba devējiem izmantot šo situāciju.  Pašā sākumā skaidri norādi, ka sagaidi no viņiem vienošanās izpildi samaksas un darba stundu ziņā.

 

Kur meklēt

Picking Jobs – sezonāls un ražas novākšanas darbs visā pasaulē

Sezonas darbinieki

Vasaras darbs Eiropā un pasaulē