Skip to main content
A picture © shutterstock.com - Kzenon

Práca počas prázdnin

Posledná aktualizácia utorok, 06/04/2021

Prázdniny môžu byť vhodnou príležitosťou na investovanie do vašej ďalšej kariéry a prehĺbenie vašich znalostí. Navyše si aj niečo zarobíte. Či ste študenti alebo nezamestnaní, sezónna práca by vám pri dosiahnutí vášho cieľa mohla pomôcť.

Prečo pracovať počas prázdnin?

Prídete o zopár hodín vylihovania na slnku alebo zábavy na snehu. Ale uvedomte si všetky plusy – okrem zarobených peňazí budete mať možnosť stretať sa s novými ľuďmi v novom postavení, čo by vám neskôr mohlo pomôcť získať stále zamestnanie.

Jednou z najväčších odmien za prácu počas prázdnin sú skúsenosti, najmä ak ste študent. Ak aj takáto práca nezodpovedá tomu, čo chcete robiť v budúcnosti, naučíte sa v nej základy, ktoré využijete v pracovnom živote a v profesionálnom styku s inými ľuďmi. Každá práca a všetko, čo ste v živote urobili, je potenciálnym materiálom do vášho životopisu vášho životopisu.


Pracovné prázdniny v EÚ

Existuje mnoho možností na prácu počas letných a zimných prázdnin, dokonca aj počas kratšieho voľna. Môžete pracovať v hoteloch, reštauráciách, baroch či zbierať ovocie počas letnej sezóny. Na juhu môžete vyskúšať svoje šťastie ako plavčík alebo inštruktor surfovania, na severe počas zimy zasa môžete viesť kurzy lyžovania. A ak sa nemôžete uvoľniť na dlhodobú prácu, mohli by ste vyskúšať denné alebo hodinové práce, napr. pri dodávkach jedla alebo ako hostiteľ/hosteska na rôznych podujatiach.
 

Nenechajte sa dobehnúť

Niektoré menšie firmy ako bary, reštaurácie atď., vám nemusia poskytnúť formálnu pracovnú zmluvu. Na takúto situáciu si dávajte pozor. Hneď na začiatku si vyjasnite, že od nich očakávate dodržiavanie mzdových podmienok a pracovnej doby, na ktorých ste sa dohodli.

 

Kde hľadať:

Picking Jobs – sezónne poľnohospodárske práce na celom svete

Sezónni pracovníci

Letné brigády v Európe a vo svete