Skip to main content
A picture © shutterstock.com - Kzenon

Tööpuhkus

Viimati uuendatud Teisipäev, 06/04/2021

Puhkus võib olla suurepäraseks võimaluseks investeerida oma tulevasse karjääri ning arendada oma oskusi, teenides samal ajal ka veidi lisaraha. Kasulik kogemus nii tudengitele kui ka tööotsijatele.

Miks puhkuse ajal töötada?

Mõned tunnid rannas või suusarajal jäävad küll veetmata, kuid töisel puhkusel on ka plusse – lisaks sellele, et teenid raha, kohtud ka uute inimeste ja olukordadega, mis võib sulle tulevikus alalise töökoha leidmisel kasuks tulla.

Parim tasu puhkuse ajal töötamise eest on saadud kogemus, eriti kui oled alles õpilane. Isegi kui tehtav töö ei ole midagi sellist, mida sooviksid teha tulevikus, saad põhiteadmised sellest, mida töömaailmas oodatakse ning kuidas suhelda teiste inimestega töökeskkonnas. Iga töökoht ja kogemus aitab sul täiendada oma CV-d.

 

Tööpuhkus ELis

Tööpuhkuse võimalusi on palju – nii suvel, talvel kui ka lühematel puhkusperioodidel. Võid töötada hotellides, restoranides, baarides või korjata suvel puuvilju.  Lõunapool saad otsida tööd vetelpäästjana või õpetada surfamist, põhjapool proovi suusainstruktori ametit. Kui sul on vaba aega vähem, võid proovida mõnepäevaseid või -tunniseid töid, nt üritustel toitlustamise ja võõrustamise valdkonnas.

 

Ära lase ennast petta

Mõned väiksemad tööandjad, nagu baarid, restoranid jne ei pruugi sulle pakkuda ametlikku töölepingut, kuid ära võimalda neile seda. Tee kohe alguses selgeks, et ootad palga ja tööaja osas kokkulepitud tingimustest kinnipidamist.

 

Kust saab teavet?

Picking Jobs: hooaja- ja saagikoristustööd kogu maailmas

Hooajatöötajad

Suvised töökohad Euroopas ja mujal maailmas