Skip to main content
A picture © shutterstock.com - Kzenon

Prázdninové brigády

poslední aktualizace úterý, 06/04/2021

Prázdniny nabízejí příležitost zainvestovat do budoucí kariéry, něco nového se naučit a trochu si přivydělat. Ať už jste student nebo hledáte stálé zaměstnání, sezónní práce nemusí být vůbec špatný nápad.

Proč zrovna během dovolené?

Sice možná přijdete o několik hodin na pláži nebo na sjezdovce, ale zapřemýšlejte o kladech takové brigády. Kromě peněz přijdete mezi nové lidi, poznáte nové prostředí a kdo ví – třeba z toho bude stále zaměstnání.

Jedním z největších přínosů takové brigády je praxe, kterou tak získáte, a to především, jste-li student. I když náplní vaší práce nebude nutně to, čemu se  chcete později v životě věnovat, zjistíte, co vás jednou čeká v zaměstnání, jak jednat s lidmi na pracovišti a podobně. Všechny pracovní zkušenosti, i ty krátkodobé, vám jednou pomohou, až budete sestavovat svůj životopis.

 

Prázdninové pracovní příležitosti v EU

Během letních i kratších prázdnin se většinou nabízí řada možností. Můžete pracovat v hotelích, restauracích, kavárnách a v létě třeba zkusit sběr ovoce. V jižních zemích můžete zkusit práci plavčíka nebo instruktora surfování, na severu můžete zkusit štěstí jako lyžařský instruktor. A i když nemáte tolik času, můžete pracovat jen několik dní nebo hodin v týdnu – například ve stravovacích službách nebo na různých jednorázových akcích.

 

Nenechte se napálit

Některé menší podniky, jako jsou restaurace apod., s brigádníky často nesepisují pracovní smlouvu. Nenechte se však jimi kvůli tomu využívat. Na začátku si se zaměstnavatelem ujasněte, že budete dělat jen to, na čem se dohodnete, jaká bude vaše pracovní doba a kolik za to dostanete.

 

Kde hledat:

Picking Jobs – sezónní práce v zemědělství v zemích celého světa

Season Workers

Letní brigády v EU a jinde ve světě