Skip to main content

DiscoverEU

Jeśli masz 18 lat i mieszkasz w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+, pora wyjść poza swoją strefę komfortu.

Konkurs na zdjęcia i filmy #DiscoverEU #Competition – regulamin

Weź udział w konkursie DiscoverEU – na zwycięzców czekają nagrody.

Jakie są zasady?

Konkurs będzie odbywał się od 15 lipca do 15 października 2022 r., a jego temat będzie się zmieniał co miesiąc.

Aby wziąć udział w konkursie:

  1. Udostępnij zdjęcie lub krótki film (maksymalnie 15 sekund) na swoim dostępnym publicznie koncie na Instagramie.
  2. W poście wpisz hasztagi #DiscoverEU i #Competition.
  3. Oznacz swoje zdjęcie lub post w mediach społecznościowych tagiem @european_youth_eu (tag odsyła do konta European Youth na Instagramie).
  4. Wypełnij formularz zgody: https://youth.europa.eu/discovereu/competition/consent 
  5. Poproś znajomych o polubienie Twojego zdjęcia lub filmu.

Zanim zdjęcia lub filmy zostaną opublikowane w Europejskim Portalu Młodzieżowym, musi je najpierw zatwierdzić moderator. Proces ten może zająć w tygodniu roboczym do 24 godzin. Posty dodane w soboty i niedziele będą sprawdzane przez moderatora w poniedziałki.

Jeśli Twoje filmy i zdjęcia spełniają kryteria wymienione powyżej, możesz zostać jednym z wybieranych co miesiąc zwycięzców konkursu #DiscoverEU!

W jaki sposób będą wyłaniani zwycięzcy?

W konkursie mogą wziąć udział tylko młodzi ludzie, którzy zgłosili się do udziału w jednej z poprzednich edycji programu #DiscoverEU w 2018, 2019, 2021 lub 2022 r. (laureaci oraz niewybrani uczestnicy).

Co miesiąc do kolejnej rundy zakwalifikuje się 20 najpopularniejszych postów z największą liczbą polubień. Następnie profesjonalne jury składające się z ekspertów w dziedzinie mediów społecznościowych wybierze do 5 zwycięskich zdjęć/filmów. O wygranej zadecyduje oryginalność i kreatywność wizualna.

Wybranych zostanie maksymalnie 5 zwycięzców na miesiąc.

Ze zwycięzcami skontaktuje się firma ICF Next, która w imieniu Komisji Europejskiej zarządza przyznawanymi w tym konkursie nagrodami. Uczestnicy powinni trzymać rękę na pulsie – regularnie sprawdzać otrzymane wiadomości i odpowiedzieć w ciągu 7 dni roboczych na wiadomość wysłaną przez ICF Next. W przypadku braku odpowiedzi z ich strony zwycięzcą zostanie ogłoszony inny uczestnik konkursu. Następnie imiona i nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane na platformach mediów społecznościowych – Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Jakie są nagrody?

Każdy zwycięzca otrzyma nagrodę o wartości 100 euro.

Imiona i nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na kontach European Youth na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Co warto wiedzieć...

Bądź oryginalny! Musisz być wyłącznym autorem i właścicielem praw autorskich do zgłoszonego w konkursie zdjęcia/filmu.

Pytaj o zgodę! Nie rób zdjęć osób ani nie filmuj ich bez ich zgody. Na zdjęciu nie powinno być rozpoznawalnych dzieci.

Nie przesadzaj z edycją! Dozwolone są: podstawowe kadrowanie, korekta koloru i retusz. Należy unikać efektów specjalnych, obrazów wygenerowanych komputerowo i innych poważnych modyfikacji.

Nie ryzykuj! Nie narażaj siebie ani innych osób na niebezpieczeństwo podczas robienia zdjęcia lub nagrywania filmu.

Możesz zgłosić dowolną liczbę zdjęć/filmów. Ale pamiętaj, że w konkursie DiscoverEU możesz wygrać tylko jedną nagrodę.

Jeśli chcesz, w dowolnym momencie możesz usunąć swój post. W takim przypadku post zostanie usunięty z Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Możesz również zwrócić się za pośrednictwem portalu o usunięcie Twojego postu.

Mamy prawo zdyskwalifikować wszelkie zdjęcia/filmy, jeżeli mamy powody, by sądzić, że uczestnik postąpił niezgodnie z zasadami konkursu.

Przez udział w konkursie DiscoverEU udzielasz zgody Komisji Europejskiej na wykorzystanie Twoich zdjęć/filmów do jej własnych celów promocyjnych i informacyjnych.

Tego rodzaju działania promocyjne nie są w żaden sposób sponsorowane, zatwierdzane ani zarządzane przez Instagram ani w żaden sposób z nim związane. Uczestnicy konkursu zwalniają Instagram z wszelkiego rodzaju odpowiedzialności związanej z konkursem.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lub zastąpienia nagród przyznawanych w konkursie lub zmiany zasad konkursu, jeżeli i kiedy będzie to konieczne, bez uprzedzenia.

Zgłaszając zdjęcie/film do konkursu, uczestnik musi wypełnić formularz i zaakceptować warunki, aby kwalifikować się do udziału.

Szczegółowe warunki udziału można znaleźć tutaj. Więcej informacji na temat wykorzystania danych osobowych można znaleźć w oświadczeniu o ochronie prywatności.