Skip to main content

DiscoverEU

Ak máš 18 rokov a bývaš v krajine zapojenej do programu Erasmus+, je čas posunúť hranice tvojej zóny komfortu.

Foto a video #Competition #DiscoverEU – pravidlá a podmienky

Zapoj sa do súťaže DiscoverEU a získaj príležitosť vyhrať pekné ceny.

Ako to bude prebiehať?

Súťaž sa uskutoční od 15. júla do 15. októbra 2022, pričom každý mesiac bude stanovená iná téma.

Ak sa chceš zapojiť, postupuj takto:

  1. Zdieľaj fotografiu alebo krátke video (max. 15 sekúnd) na svojom otvorenom instagramovom profile.
  2. K svojmu príspevku pridaj hashtagy #DiscoverEU a #Competition .
  3. Vo svojej fotografii alebo instagramovom príspevku otaguj instagramový účet Európskej mládeže @european_youth_eu.
  4. Vyplň formulár o súhlase na adrese: https://youth.europa.eu/discovereu/competition/consent 
  5. Požiadaj priateľov, aby tvoju fotografiu/tvoje video „lajkovali“.

Pred tým, než budú fotografie a videá zobrazené na Európskom portáli pre mládež, skontrolujú ich naši moderátori. To môže počas pracovných dní trvať do 24 hodín. Záznamy z víkendu budú skontrolované vždy v nasledujúci pondelok.

Ak tvoje videá alebo fotografie spĺňajú stanovené kritériá, môžeš sa stať jedným z víťazov súťaže #DiscoverEU v danom mesiaci.

Ako budeme vyberať víťazov?

Na súťaži sa môžu zúčastniť len mladí ľudia, ktorí sa prihlásili do jedného z kôl súťaže #DiscoverEU v rokoch 2018, 2019, 2021 a 2022 (vybraní, ako aj nevybraní účastníci).

Každý mesiac sa do ďalšieho kola dostane 20 najpopulárnejších príspevkov s najvyšším počtom „lajkov“. Porota zložená z odborníkov z oblasti fotografie a sociálnych médií potom vyberie maximálne päť víťazných fotografií/videí. Zvíťazia tie, ktoré budú vizuálne najoriginálnejšie a najkreatívnejšie.

Každý mesiac vyberieme až päť šťastných výhercov.

Výhercov mesiaca skontaktuje agentúra ICF Next, ktorá v mene Európskej komisie organizuje udeľovanie cien v tejto súťaži. Účastníci súťaže by preto mali sledovať prichádzajúce správy a dbať na to, aby na správu z agentúry ICF Next odpovedali do siedmich pracovných dní. Ak na uvedenú správu nezareagujú, organizátori určia za výhercu ďalšieho účastníka. Mená výhercov budú napokon verejne vyhlásené na týchto sociálnych médiách: Facebook, Twitter a Instagram.

Čo sa dá vyhrať?

Víťazi získajú cenu v hodnote 100 EUR!

Mená víťazov budú oznámené na účtoch Európskej mládeže na Twitteri, Facebooku a Instagrame.

A ešte čosi...

Ráta sa originalita. Musíš byť jediným autorom, a teda aj vlastníkom autorských práv k fotografii/videu, ktoré nám pošleš.

Vždy požiadaj o povolenie. Nefotografuj ani nenatáčaj jednotlivcov bez ich súhlasu. Na fotografii ani videu by nemalo byť rozpoznateľné žiadne dieťa.

Fotografie ani videá priveľmi neupravuj. Základné orezanie, korekcia farby a retušovanie sú akceptovateľné. Nepoužívaj špeciálne efekty, počítačom vygenerované obrázky a nerob ani ďalšie zásadné zmeny.

Nezabúdaj na bezpečnosť. Počas fotografovania alebo natáčania nevystavuj seba ani iných nebezpečenstvu.

Môžeš nám poslať toľko fotografií/videí, koľko len chceš. Platí však pritom, že v súťaži DiscoverEU môžeš vyhrať len jednu cenu.

Ak chceš, môžeš zaslanú fotografiu alebo video kedykoľvek vymazať. Príspevok tak zmizne z Európskeho portálu pre mládež. O odstránenie však môžeš požiadať aj prostredníctvom portálu.

Ak máme dôvody domnievať sa, že si nedodržal(-a) pravidlá súťaže, máme právo vylúčiť z nej tvoje fotografie alebo videá.

Účasťou na súťaži DiscoverEU zároveň poskytuješ Európskej komisii súhlas s použitím tvojich fotografií/videí na vlastné propagačné a komunikačné účely.

Táto propagácia nie je sponzorovaná, podporovaná ani vedená Instagramom, a nemožno ju spájať s týmito platformami. Účastníci nemôžu brať v súvislosti s touto súťažou na zodpovednosť Instagram.

Organizátor si vyhradzuje právo bez predchádzajúceho oznámenia zmeniť alebo nahradiť súťažné ceny a/alebo v prípade potreby upraviť pravidlá a podmienky súťaže.

Pri nahrávaní fotografie alebo videa bude musieť účastník vyplniť formulár a súhlasiť s účasťou na súťaži.

Podrobnejšie znenie podmienok možno nájsť tu. Viac informácií o používaní tvojich údajov nájdeš vo vyhlásení o ochrane osobných údajov.