Skip to main content

DiscoverEU

If you're 18 and a resident in an Erasmus+ Programme country, it's time to expand your comfort zone

#DiscoverEU fotoğraf ve video #Yarışması - Kurallar, Hükümler ve Şartlar

DiscoverEU Yarışması’na katılarak ödül kazanma şansını yakalayabilirsin.

Yarışma koşulları nelerdir?

Yarışma 15 Temmuz 2022’de başlayıp 15 Ekim 2022’de sona erecek ve yarışmanın her ay için farklı bir teması olacak.

Yarışmaya katılmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

  1. Çektiğin fotoğrafı veya kısa videoyu (maksimum 15 saniye) herkese açık olan Instagram hesabında paylaş.
  2. Paylaştığın gönderiye #DiscoverEU ve #Competition hashtaglerini ekle.
  3. Paylaştığın fotoğrafta veya sosyal medya gönderisinde @European_youth_eu European Youth Instagram hesabını etiketle.
  4. Linke tıklayarak onay formunu doldur: https://youth.europa.eu/discovereu/competition/consent 
  5. Arkadaşlarından paylaştığın fotoğrafı/videoyu beğenmelerini rica et.

Paylaşılan fotoğraf ve videolar, Avrupa Gençlik Portalı’nda paylaşılmadan önce incelenecektir. Gönderilerin incelenmesi hafta içi 24 saati bulabilir. Hafta sonu paylaşılan gönderiler Pazartesi günleri incelenir.

Paylaştığın fotoğraf veya videolar yukarıdaki koşulları sağlıyorsa sen de #DiscoverEU yarışması kapsamında ayın kazananlarından biri olabilirsin!

Kazananlar nasıl seçiliyor?

Yarışma yalnızca 2018, 2019, 2021 ve 2022 yıllarındaki #DiscoverEU başvuru dönemlerinde başvuru yapmış (başvurusu kabul edilen ve edilmeyen) tüm gençlere açıktır.

Her ay, en yüksek beğeni sayısına ulaşan 20 gönderi bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanır. Sosyal medya uzmanlarından oluşan profesyonel bir jüri gönderileri inceleyerek kazanan 5 fotoğrafı/videoyu belirler. Görsel açıdan en özgün ve yaratıcı fotoğrafların/videoların sahipleri yarışmayı kazanır.

Yarışmanın her ay en fazla 5 şanslı kazananı olacak.

Avrupa Komisyonu adına yarışmanın ödüllerini yöneten ICF Next her ayın kazananlarıyla iletişime geçer. Katılımcıların gelen kutularını düzenli olarak kontrol etmeleri ve ICF Next’ten gelen mesaja 7 iş günü içinde cevap vermeleri gerekir. Katılımcıdan cevap alınamaması durumunda başka bir katılımcı kazanan olarak belirlenir. Son olarak kazananların isimleri sosyal medya platformlarında duyurulur: Facebook, Twitter ve Instagram.

Yarışmanın ödülü nedir?

Yarışmanın kazananı olan her katılımcıya 100 EUR değerinde bir ödül verilir.

Kazananlar European Youth’un Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından duyurulur.

Bunları sakın unutma...

Özgün ol. Yarışma için gönderdiğin fotoğrafın/videonun tek yaratıcısı ve telif haklarının tek sahibi olman gerekiyor.

İzin iste. İnsanların rızalarını almadan fotoğraflarını çekmemelisin. Fotoğrafta yer alan çocuklar tanınabilir halde olmamalı.

Fotoğrafı düzenlerken aşırıya kaçma. Basit kesme, renk düzeltme ve rötuş işlemleri kabul edilebilir. Özel efektler, bilgisayar ortamında oluşturulmuş görseller ve benzeri ağır düzenlemelerden kaçınmalısın.

Güvende olduğundan emin ol. Fotoğrafını/videonu çekerken kendini veya başkalarını tehlikeye atma.

Yarışmaya istediğin sayıda fotoğraf/video ile katılabilirsin. Ancak DiscoverEU yarışması kapsamında yalnızca 1 kez ödül kazanabileceğini unutma.

Paylaştığın gönderiyi dilediğin zaman silebilirsin. Gönderini silmen halinde paylaştığın fotoğraf/video otomatik olarak Avrupa Gençlik Portalı’ndan kaldırılır. Ayrıca portal üzerinden talepte bulunarak gönderinin kaldırmasını da isteyebilirsin.

Katılımcının yarışma kurallarına uymadığına dair şüphe oluşması durumunda katılımcının gönderdiği fotoğrafı/videoyu diskalifiye etme hakkına sahibiz.

DiscoverEU Yarışması’na katılarak, göndermiş olduğun fotoğrafın/videonun kendi tanıtım ve iletişim amaçları doğrultusunda kullanılması için Avrupa Komisyonu’na onay vermiş olursun.

Instagram işbu promosyonun sponsorluğundan, finansmanından veya yönetiminden hiçbir şekilde sorumlu değildir ve işbu promosyonla hiçbir ilişkisi yoktur. Katılımcılar, Instagram’ın yarışmayla ilişkili olarak hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul ederler.

Yarışmanın düzenleyicisi, gerektiği şekilde ve zamanda yarışma ödüllerini değiştirme veya yenileme ve/veya yarışma kurallarını ve mevzuatını güncelleme hakkını saklı tutar.

Yarışmacının bir görsel gönderebilmesi ve yarışmaya katılımının geçerli olması için bir form doldurması ve aktif olarak katılma beyanında bulunması gerekir.

Hüküm ve Şartlar’ın daha detaylı versiyonuna buradan ulaşılabilir. Kişisel verilerin kullanımına dair detaylı bilgi Gizlilik Beyanı’nda yer almaktadır.