Skip to main content
©  Alexis Brown - Unsplash © Alexis Brown - Unsplash

Studijos užsienyje pagal programą "Erasmus+": pagrindiniai etapai

Atnaujinta Trečiadienis, 21/10/2020

Be mokslų ir asmeninės naudos, iki vienų metų, praleistų užsienyje, yra gyvenimą keičianti patirtis ir puiki galimybė pažinti kitas kultūras ir save! Tai taip pat gali pagerinti karjeros galimybes ateityje.

Pagal ES programą „Erasmus+“ galite iki 12 mėnesių (per vienų universitetinių studijų laikotarpį) studijuoti viename iš daugiau kaip 5 000 dalyvaujančių universitetų daugiau kaip 34 dalyvaujančiose šalyse. Sužinokite, nuo ko pradėti.

Kas gali teikti paraiškas?

Jūsų studijų užsienyje laikotarpis turi atitikti jūsų siekiamą laipsnį ir asmeninio tobulėjimo poreikius ir būti jūsų studijų programos dalis.

Kad galėtumėte teikti paraišką, turite:

  • būti registruotas aukštojo mokslo įstaigos, turinčios „Erasmus“ aukštojo mokslo chartiją, studentas;
  • studijuoti pagal studijų programą, kurią baigus įgyjamas pripažintas laipsnis arba tretinio lygio kvalifikacija. Pirmos pakopos studentai programoje dalyvauti gali nuo antrųjų studijų metų.

Finansinė parama

Reikalavimus atitinkantys studentai gauna „Erasmus+“ mėnesinę stipendiją, padedančią padengti kelionės ir gyvenimo išlaidas (suma skiriasi priklausomai nuo priimančiosios šalies). Ją teikia Europos Komisija, o išmoka jūsų aukštojo mokslo įstaiga. Jums nereikės mokėti jokių priėmimo į priimantįjį universitetą mokesčių. 

Studijuoti užsienyje atrinkti dėl fizinės, protinės ar su sveikata susijusios būklės specialiųjų poreikių turintys studentai gali prašyti papildomo finansavimo. Paprašykite savo universiteto „Erasmus+“ koordinatoriaus suteikti daugiau informacijos.

Gali būti, kad turėsite teisę gauti papildomų stipendijų iš savo įstaigos, vyriausybės arba kitų šaltinių. Informacijos ieškokite Europos finansavimo vadove arba studijų portaluose.

Kur galite vykti?

Galite studijuoti daugiau kaip 34-iose programos „Erasmus+“ šalyse (šalių profiliai pateikiami čia). Be to, galite vykti į šalis partneres, taip pat dalyvauti programoje, jei esate iš jų.

Tiek siunčiančiosios, tiek priimančiosios aukštojo mokslo įstaigos privalo turėti „Erasmus“ aukštojo mokslo chartiją, jei jos yra programos šalyse, arba būti pasirašiusios tarpinstitucinį susitarimą, jei jos yra šalyse partnerėse. 

Apie galimybes sužinosite susisiekę su savo institucijos tarptautiniu biuru. 

Kaip pradėti?

  • Kreipkitės į savo universiteto tarptautinių ryšių ir (arba) programos „Erasmus+“ skyrių. Jame gausite informacijos apie konkrečias galimybes, atrankos procedūrą ir finansinę paramą.
  • Perskaitykite „Erasmus+“ studentų chartiją, kurioje nurodytos jūsų teisės ir pareigos studijų užsienyje laikotarpiu.

Kas toliau?

Jei būsite atrinkti, jūs, jūsų siunčiančioji ir priimančioji aukštojo mokslo įstaigos turite pasirašyti mokymosi susitarimą, kad būtų užtikrintas skaidrus ir veiksmingas pasirengimas studijoms užsienyje, taip pat susitarta, kaip bus pripažintas užsienyje sėkmingai atliktas darbas. 

Jūsų studijų užsienyje laikotarpio pabaigoje mokslo įstaiga, kurioje studijavote, turi išduoti jums ir įstaigai, iš kurios atvykote, akademinę pažymą, kurioje patvirtinama, kad įvykdėte studijų sutartį, ir nurodomi jūsų rezultatai. Jūsų siunčiančioji įstaiga turi visapusiškai pripažinti įgytus kreditus, naudodama ECTS arba lygiavertę sistemą, ir juos įskaityti. 

Daugiau informacijos pateikta Vadove, kaip naudotis studijoms skirtu mokymosi susitarimu.

Nauda 

Studijuodami užsienyje daug laiko praleisite klausydamiesi paskaitų ir stengdamiesi perprasti skirtingą nuo jums įprastos studijų sistemą. Tačiau tiek pat svarbu ir susipažinti su kitais pagal programą „Erasmus“ besimokančiais studentais bei pasinerti į kitą kultūrą. Iš šių vaizdo siužetų ir kitų atsiliepimų suprasite, kad patirtis neįkainojama! 

Taip pat pateikiame patarimų, kaip dalyvaujant programoje „Erasmus“ pasisemti kuo daugiau patirties.


Naudingos nuorodos