Skip to main content
Photo by Guillaume Périgois on Unsplash Photo by Guillaume Périgois on Unsplash

Vai esi nākamais praktikants Eiropas Komisijā?

Pēdējās atjaunināšanas datums piektdiena, 23/02/2024

Divreiz gadā Eiropas Komisija piedāvā ES augstskolu absolventiem iespēju tikt atlasītiem piecu mēnešu apmaksātai administratīvai vai rakstiskās tulkošanas praksei, sākot no 1. marta vai 1. oktobra.

Kas drīkst pieteikties?

Lai varētu būt runa par praksi:

  • tev ir jābūt ES pilsonim (ierobežots vietu skaits ir rezervēts ārpussavienības valstu valstspiederīgajiem);
  • tev ir jābūt pabeigušam augstākās izglītības kursa pirmo ciklu (augstskolas izglītība) un saņēmušam pilnvērtīgu diplomu (vai ekvivalentu) līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām;
  • tu nedrīksti būt aizvadījis praksi citā Eiropas Savienības iestādē vai struktūrā un vairāk nekā 6 nedēļas vai 42 kalendārās dienas (ieskaitot nedēļas nogales) nedrīksti būt strādājis nevienā Eiropas iestādē, ES struktūrā, ES izpildaģentūrā, ES delegācijā vai Parlamenta deputātu uzdevumā;
  • tev ir ļoti labas zināšanas (C1/2 līmenis saskaņā ar Eiropas vienoto valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmu) divās ES oficiālajās valodās, no kurām vienai jābūt procedūras valodai: angļu, franču vai vācu valodai. Ārpussavienības valstu pilsoņiem ir pietiekami pārvaldīt vienu no procedūras valodām;
  • lai varētu iziet praksi Tulkošanas ģenerāldirektorātā (DGT), tev jāspēj tulkot savā galvenajā valodā (parasti dzimtajā valodā) no divām citām ES oficiālajām valodām. 

Kur?

Prakses vietas tiek piedāvātas visos Eiropas Komisijas dienestos un aģentūrās, galvenokārt Briselē, bet arī Luksemburgā un citur Eiropas Savienībā.

Ko praktikants dara?

Tava darba veids būs atkarīgs no dienesta, uz kuru tevi norīkos. Tu vari, piemēram, strādāt izglītības, kultūras, sporta, zinātnes vai konkurences tiesību, cilvēkresursu, vides politikas jomā. Tā kā darba jomu klāsts ir ļoti plašs, tev, aizpildot pieteikuma veidlapu, būs jāatlasa jomas, kurai dod priekšroku.
Ja tevi atlasīs, tev būs iespēja piedalīties Komisijas ikdienas darbā.
Tu varēsi, piemēram, piedalīties sanāksmēs, darba grupās un atklātās uzklausīšanās vai tās organizēt; veikt izpēti, sagatavot un rediģēt dokumentus, atbildēt uz jautājumiem, palīdzēt kolēģiem viņu ikdienas darbā un daudz ko citu.

Kā pieteikties?

Tas ir ļoti vienkārši: iesākoties pieteikšanās termiņam, izveido kontu EU Login un tad aizpildi un iesniedz pieteikuma veidlapu. Negaidi līdz pat pēdējām brīdim, lai iesniegtu savu pieteikumu. Vari arī iziet atbilstības testu, lai uzzinātu, cik lielas ir tavas izredzes, ka tevi varētu atlasīt praksei Eiropas Komisijā.

Virtuālā zilā grāmata (VBB)

Kad pieteikšanās periods būs beidzies, tevi un pārējos kandidātus vērtēs, pamatojoties uz akadēmisko profilu, valodu prasmēm un citām īpašībām. Aptuveni 3000 kandidātu, kas būs saņēmuši ar augstāko punktu skaitu, tiks atlasīti priekšatlasē un iekļauti Virtuālajā zilajā grāmatā (VBB), kas ir datubāze, kura satur visu to kandidātu CV, kas sekmīgi izturējuši abus priekšatlases posmus: sākotnējo novērtējumu un atbilstības pārbaudi.
Ar Zilo grāmatu var iepazīties visi Komisijas dienesti un aģentūras, lai atrastu labākos kandidātus atkarībā no to konkrētajām vajadzībām un kritērijiem.

Subsīdija

Izraudzītie praktikanti saņem ikmēneša pabalstu, kas domāts viņu uzturēšanās izdevumu segšanai. 

Pieteikšanās periodi

Attiecībā uz praksi, kas sākas oktobrī, pieteikumus var iesniegt tā paša gada janvārī.
Attiecībā uz praksi, kas sākas martā, pieteikumus var iesniegt iepriekšējā gada jūlijā-augustā. 
 
Sīkāka informācija ir pieejama oficiālajā stažēšanās tīmekļa vietnē.