Skip to main content

DiscoverEU

Tev ir 18 gadi un tu dzīvo programmas “Erasmus+” valstī? Ir laiks paplašināt savu komforta zonu.

DiscoverEU

Ja tev ir 18 gadi un tu dzīvo kādā no ES dalībvalstīm vai programmas “Erasmus+”asociētām valstīm, “DiscoverEU” piedāvā tev vienreizēju iespēju iepazīt Eiropu. 

 

Kad gaidāma nākamā pieteikšanās kārta?

Pieteikšanās sāksies 2023. gada 4. oktobrī, plkst. 12.00 (pēc Briseles laika) un beigsies 2023. gada 18. oktobrī, plkst. 12.00 (pēc Briseles laika). Kolīdz sāksim pieņemt pieteikumus, šajā lapā parādīsies poga “Pieteikties tagad”.

 

Kas ir “DiscoverEU”?

“DiscoverEU” ir programmas “Erasmus+” darbība, kas piedāvā tev iespēju uzzināt vairāk par Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi un iepazīties ar cilvēkiem no visas Eiropas.  

Ja izturēsi atlasi, tev tiks piešķirta ceļošanas karte, ko varēsi izmantot Eiropas apceļošanai ar vilcienu. Salu un nomaļu reģionu iedzīvotājiem tiks piedāvātas citas transporta alternatīvas.

Atlasītie dalībnieki saņems Eiropas Jaunatnes karti (EYCA), kas jauniešiem nodrošina atlaides kultūras pasākumu un apskates objektu apmeklējumiem, dalībai mācību vai sporta aktivitātēs, sabiedriskajā transportā, kā arī norēķinoties par naktsmītni, maltītēm u. c.

Kā var piedalīties?

Lai varētu pieteikties:

  • tev jābūt dzimušam(-ai) laikā no 2005. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2005. gada 31. decembrim (ieskaitot);
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības (ID kartes), pases vai uzturēšanās atļaujas numurs;
  • jābūt pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam* kādā no šīm valstīm: 

          - kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ieskaitot to aizjūras zemes un teritorijas (AZT), vai     
          - programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā). 

* Sīkāku informāciju sk. konkursa noteikumu 2. sadaļā “Atbilstības kritēriji”.

Tev būs jāatbild uz viktorīnas jautājumiem (ja nepiesakies kā grupas dalībnieks).

Ja būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2024. gada 1. marta līdz 2025. gada 31. maijam varēsi doties 1–30 dienas ilgā ceļojumā

Ja tev ir invaliditāte vai veselības problēmas, kas apgrūtina ceļošanu, tev tiks sniegta nepieciešamā palīdzība un atbalsts. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (C.13).

Vai var ceļot kopā ar draugiem?

Jā! Vari ceļot vienatnē vai savai grupai pievienot līdz pat četriem draugiem, kuri atbilst dalības kritērijiem. Iesniedzot pieteikumu, viņiem būs jānorāda tavs pieteikuma kods. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (B.5 līdz B.11).

Vari saskaņot savus ceļošanas plānus arī ar citiem “DiscoverEU” ceļotājiem. Šim mērķim labi noderēs “DiscoverEU” Facebook grupa. Pievienojies grupai jau tagad un sazinies ar citiem dalībniekiem!

Ja izturēsi atlasi, “Erasmus+” valstu aģentūras rīkos tikšanās un palīdzēs tev veidot kontaktus ar citiem programmas dalībniekiem, lai pirms došanās ceļā vari saņemt noderīgu informāciju.

 

Dalies pieredzē 

Atlasītie dalībnieki automātiski kļūst par “DiscoverEU” sūtņiem. Ja kļūsi par “DiscoverEU” sūtni, aicināsim tevi dalīties ceļojuma iespaidos sociālajos medijos (Instagram, Facebook, Discord un/vai Twitter), izmantojot tēmturi #DiscoverEU. Varbūt nolemsi par ceļojumu pastāstīt arī savā skolā vai vietējā kopienā. 

Vēlies uzzināt vairāk? 

Ja tev interesē, kā noritējušas iepriekšējās pieteikšanās kārtas, ieskaties “DiscoverEU” faktu lapās. Tur plašāk aprakstīta pati darbība un dažu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze.

 

Eiropa tevi gaida. Sper pirmo soli!    
 

 

Iedvesmojošs video: Vincenta-Imanuēla Herra uzstāšanās “TedX”