Skip to main content

DiscoverEU

Tev ir 18 gadi un tu dzīvo programmas “Erasmus+” valstī? Ir laiks paplašināt savu komforta zonu.

DiscoverEU

Ja tev ir 18 gadi un tu pastāvīgi dzīvo kādā no ES dalībvalstīm vai programmas “Erasmus+”asociētām valstīm, “DiscoverEU” piedāvā tev vienreizēju iespēju iepazīt Eiropu.

 

Kas ir “DiscoverEU”?

“DiscoverEU” ir programmas “Erasmus+” darbība, kas dod tev iespēju atklāt Eiropu un iemācīties daudz jauna. Ceļojot galvenokārt ar vilcienu (vai ar citu transporta veidu, ja dzīvo salās vai nomaļā reģionā), varēsi baudīt Eiropas iespaidīgās ainavas un pilsētu daudzveidību. Katru gadu tiek rīkotas divas pieteikšanās kārtas. Atlasi izturējušie kandidāti saņem ceļošanas karti.

Ja tev ir 18 gadi un tu dzīvo Eiropas Savienībā vai kādā no programmas “Erasmus+” asociētajām valstīm (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā), “DiscoverEU” piedāvā tev iespēju doties ceļojumā, kura laikā varēsi atklāt Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi un iepazīties ar cilvēkiem no visas Eiropas. Turklāt dalība “DiscoverEU” ir tava izdevība pilnveidot prasmes, kas noderēs visa mūža garumā: neatkarību, pašpaļāvību un atvērtību citām kultūrām.  

Atlasītie dalībnieki saņems Eiropas jaunatnes karti (EYCA), kas jauniešiem nodrošina atlaides kultūras pasākumu un apskates objektu apmeklējumiem, dalībai mācību vai sporta aktivitātēs, sabiedriskajā transportā, kā arī norēķinoties par apmešanās vietu, maltītēm u. c.

Kad gaidāma nākamā pieteikšanās kārta?

Kopš pirmās “Discover EU” kārtas, kas notika 2018. gada jūnijā, ceļošanas kartes saņēmuši jau vairāk nekā 200 000 jauniešu. Nākamā pieteikšanās kārta sāksies trešdien, 2023. gada 15. martā, plkst. 12.00 (pēc Briseles laika) un beigsies trešdien, 2023. gada 29. martā, plkst. 12.00 (pēc Briseles laika). Kolīdz sāksim pieņemt pieteikumus, šajā lapā parādīsies poga “Pieteikties tagad”. 

Lai varētu pieteikties:

  • tev jābūt dzimušam(-ai) laikā no 2004. gada 1. jūlija (ieskaitot) līdz 2005. gada 30. jūnijam (ieskaitot);
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības (ID kartes), pases vai uzturēšanās atļaujas numurs;
  • jābūt pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam* kādā no šīm valstīm: 

          - kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, tai skaitā to aizjūras zemēs un teritorijās (AZT), vai 
          - programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā). 

* Sīkāku informāciju sk. konkursa noteikumu 2. sadaļā “Atbilstības kritēriji”.

Tev būs jāatbild uz viktorīnas jautājumiem (ja nepiesakies kā grupas dalībnieks).

Ja būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2023. gada 15. jūnija līdz 2024. gada 30. septembrim varēsi doties 1–30 dienas ilgā ceļojumā. 

Ja tev ir invaliditāte vai veselības problēmas, kas apgrūtina ceļošanu, tev tiks sniegta nepieciešamā palīdzība un atbalsts, lai vari piedalīties “DiscoverEU”. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (C.13).

Vai esi par jaunu, lai piedalītos šajā kārtā? Nebēdā! Katru gadu rīkojam divas pieteikšanās kārtas: pavasarī un rudenī.

Vai var ceļot kopā ar draugiem?

Protams! Izvēle ir tavā ziņā. Vari ceļot vienatnē vai savai grupai pievienot līdz pat četriem draugiem, kuri atbilst dalības kritērijiem. Iesniedzot pieteikumu, viņiem būs jānorāda tavs pieteikuma kods. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (B.5 līdz B.11).

Vari saskaņot savus ceļošanas plānus arī ar citiem “DiscoverEU” ceļotājiem. Šim mērķim labi noderēs “DiscoverEU” Facebook grupa. Pievienojies grupai jau tagad un sazinies ar citiem dalībniekiem.

Ja izturēsi atlasi, “Erasmus+” valstu aģentūras rīkos tikšanās un palīdzēs tev veidot kontaktus ar citiem programmas dalībniekiem, lai pirms došanās ceļā vari saņemt noderīgu informāciju.


“Laiks jauniem atklājumiem! Ņem līdzi mugursomu un savu labāko draugu un dodies ceļā!”

 

Dalies pieredzē 

Ja kļūsi par “DiscoverEU” sūtni, aicināsim tevi dalīties ceļojuma iespaidos sociālajos tīklos (Instagram, Facebook, Twitter), izmantojot tēmturi #DiscoverEU. Varbūt nolemsi par ceļojumu pastāstīt savā skolā vai vietējā kopienā. Vari piedalīties arī foto un video konkursā (#DiscoverEU #Competition) un iegūt lieliskas balvas. 

Vēlies uzzināt vairāk?

Ja tev interesē, kā noritējušas iepriekšējās pieteikumu iesniegšanas kārtas, ieskaties “DiscoverEU” faktu lapās. Tur plašāk aprakstīta pati darbība un dažu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze.

 

Eiropa tevi gaida. Sper pirmo soli!
 

 

Iedvesmojošs video: Vincenta-Imanuēla Herra uzstāšanās “TedX”