Skip to main content

DiscoverEU

Kui oled 18-aastane ja elad mõnes Erasmus+ programmiriigis, on aeg oma mugavustsooni laiendada.

DiscoverEU

Täname sind huvi eest, kuid kandideerimisvoor on nüüd lõppenud. Tulemused tehakse teatavaks 2023. aasta jaanuaris ja neist antakse kandideerijatele teada. Järgmine kandideerimisvoor algab 2023. aasta kevadel (täpsed kuupäevad teatatakse hiljem). Kui oled 2023. aastal 18aastane või saad 18aastaseks, siis hoia end kursis! Kevadel hakatakse pakkuma uusi reisipasse!

 

Oled 18aastane ja elad seaduslikult mõnes ELi liikmesriigis või programmiga „Erasmus+“ liitunud kolmandas riigis? Ole valmis Euroopat avastama! DiscoverEU kuulub uhkusega Erasmus+ programmide perre ja aitab kaasa Euroopa noorteaasta 2022 õnnestumisele, jagades välja veelgi rohkem reisipasse erinevate reisivõimalustega! 

Mis on DiscoverEU?

DiscoverEU on programmi „Erasmus+“ meede, mis annab sulle võimaluse avastada Euroopat õpikogemuste omandamise kaudu. Peamiselt rongiga reisides (mõned erandid on kehtestatud nende noorte jaoks, kes elavad saartel või kaugetes piirkondades) saad avastada Euroopa imelisi maastikke ja vahelduvaid linnavaateid. Igal aastal korraldatakse kandideerimiseks kaks vooru. Edukad kandidaadid saavad reisipassi.

Kui oled 18aastane ja Euroopa Liidu liikmesriigi või mõne programmiga „Erasmus+“ liitunud kolmanda riigi (Island, Liechtenstein, Põhja-Makedoonia, Norra, Serbia või Türgi) elanik, pakub DiscoverEU sulle võimalust reisida, et avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning luua kontakte inimestega kõikjalt Euroopast. Lisaks sellele võimaldab DiscoverEU arendada eluks vajalikke oskusi, nagu sõltumatus, usaldus ja avatus teistele kultuuridele.  

UUS! Alates 2022. aastast saavad väljavalitud noored DiscoverEU sooduskaardi, mis pakub hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamisel, õpingute ja spordi ning kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks.

Millal toimub järgmine kandideerimisvoor?

Alates esimesest kandideerimisvoorust 2018. aasta juunis on reisipassi saanud ligikaudu 165 000 noort. Järgmine voor algab teisipäeval, 11. oktoobril 2022 kell 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi) ja kestab kuni teisipäeva, 25. oktoobri 2022 kella 12.00ni (Kesk-Euroopa aja järgi). Kandideerimisvooru alguspäeval kuvatakse sellel leheküljel nupp „Kandideeri nüüd“! 

Selleks et kandideerida, pead:

  • olema sündinud ajavahemikus 1. jaanuar 2004 (k.a) kuni 31. detsember 2004 (k.a);
  • märkima elektroonilisele taotlusvormile veatult oma isikutunnistuse (ID), passi või seadusliku elamisloa numbri;
  • olema kodanik või pikaajaline seaduslik elanik* ühes järgmistest riikidest: 

          – üks Euroopa Liidu liikmesriikidest, sealhulgas ülemeremaad ja -territooriumid, või 
          – üks programmiga „Erasmus+“ liitunud kolmandatest riikidest: Island, Liechtenstein, Põhja-Makedoonia, Norra, Serbia või Türgi. 

* Vt täpsemalt kandideerimisjuhiste punktis 2 „Kandidaatide sobivuskriteeriumid“.

Seejärel pead osalema viktoriinis (välja arvatud juhul, kui kandideerid rühma liikmena).

Kui osutud väljavalituks, saad reisida ajavahemikus 1. märts 2023 kuni 29. veebruar 2024 minimaalselt ühe ja maksimaalselt 30 päeva

Juhul kui sul on puue või mõni terviseprobleem, mis raskendab reisimist, saad meetmes osalemiseks abi ja toetust. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkti C.13.

Kas oled selles voorus osalemiseks liiga noor? Ära muretse! Iga aasta sügisel ja kevadel toimub uus voor.

Kas saan reisida koos oma sõpradega?

Jah! Valik on sinu. Võid reisida üksi või lisada oma rühma kuni neli sõpra, kes peavad vastama eespool nimetatud tingimustele. Nad peavad oma kandideerimisvormi esitamiseks kasutama sinu kandideerimiskoodi. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkte B.5–B.11.

Samuti saad kombineerida oma reisiplaane teiste DiscoverEU reisijatega! Seda saab teha DiscoverEU Facebooki rühma vahendusel. Ühine rühmaga kohe, et vestelda teiste osalejatega.

Kui oled valituks osutunud, võtab sinuga ühendust Erasmus+“ riiklik büroo, kes juhendab, millal saad osaleda reisieelsetel kohtumistel ja reisijate kogunemistel.


„Maailm on sinu ees valla. Paki oma seljakott, võta kaasa oma parim sõber ja asu teele“.

 

Jaga oma kogemusi 

Kutsume Sind kui DiscoverEU saadikut üles jagama oma reisimuljeid ja -kogemusi sotsiaalmeediakanalite (Instagram, Facebook ja/või Twitter) vahendusel, kasutades teemaviidet #DiscoverEU. Võid teha ka ettekande kas oma koolis või mõne kohaliku ürituse raames. Lisaks võid osaleda foto-/videokonkursil #DiscoverEU photo/video #Competition ja võita suurepäraseid auhindu. 

Soovin rohkem teavet!

Tunned huvi eelmiste kandideerimisvoorude vastu? Tutvu DiscoverEU teabelehtedega, et saada meetme kohta rohkem teavet ja lugeda, millised on DiscoverEUs osalenud noorte kogemused.

 

Euroopa ootab Sind! See on Sinu võimalus!
 

 

Inspireeriv TedX video (Vincent-Immanuel Herr)