Skip to main content

DiscoverEU

JJei tau aštuoniolika ir gyveni programos 'Erasmus+' šalyje, dabar pats metas išplėsti savo komforto zoną!

„DiscoverEU“

Dėkojame už susidomėjimą, tačiau paraiškų teikimo laikotarpis jau baigėsi. Spalio etapo rezultatai bus paskelbti 2024 m. sausio mėn. ir pareiškėjai bus apie juos informuoti e. paštu.

Planuojama, kad kitas paraiškų teikimo etapas prasidės 2024 m. pavasarį (konkrečios datos bus paskelbtos vėliau). Jei tau 18 metų arba 2024 m. pirmąjį pusmetį sueis 18 metų, nepamiršk čia apsilankyti ir pasirūpinti savo „DiscoverEU“ kelionės bilietu!

 

Tau 18 metų ir esi vienos iš ES valstybių narių arba programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių gyventojas? Renkis į kelionę po Europą! 

 

Kada vyks kitas etapas?

Jis vyks nuo 2023 m. spalio 4 d. 12.00 val. (vidurdienis Briuselio laiku) iki 2023 m. spalio 18 d. 12.00 val. (vidurdienis Briuselio laiku). Mygtukas „Pateikite paraišką“ šiame puslapyje atsiras tą dieną, kai prasidės kitas etapas.

 

Kas yra „DiscoverEU“?

„DiscoverEU“ yra vienas iš programos „Erasmus+“ veiksmų ir suteikia galimybę pakeliauti ir pamatyti, kokia įvairi yra Europa, sužinoti apie jos kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno.  

Tau bus duotas kelionės bilietas, o pagrindinė transporto priemonė bus traukinys. Salų ar atokių regionų gyventojams taikomos atskiros taisyklės.

Atrinktiems dalyviams bus išduota „DiscoverEU“ Europos jaunimo kortelė, kuria naudodamiesi jie galės gauti kultūrinių vizitų, mokymosi veiklos, sporto, vietos transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kt. sričių nuolaidų.

Kaip viskas vyksta?

Dalyvauti gali jaunuoliai, kurie:

  • yra gimę laikotarpiu nuo 2005 m. sausio 1 d. (imtinai) iki 2005 m. gruodžio 31 d. (imtinai);
  • pildydami internetinę paraiškos formą teisingai nurodo asmens tapatybės kortelės, paso arba leidimo gyventi šalyje kortelės numerį;
  • yra vienos iš toliau nurodytų šalių piliečiai arba gyventojai*: 

          - vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių, įskaitant užjūrio šalis ir teritorijas (UŠT), arba       
          -  vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių – Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos arba Turkijos. 

* Daugiau informacijos pateikiama Taisyklių 2 punkte „Kas gali teikti paraišką?“.

Tada turėsi sudalyvauti viktorinoje (nebent teiki paraišką kaip grupės narys).

Jeigu būsi atrinktas, galėsi vykti į ne trumpesnę kaip 1 dienos ir ne ilgesnę kaip 30 dienų kelionę laikotarpiu nuo 2024 m. kovo 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d. 

Jeigu turi negalią arba sveikatos problemų, dėl kurių tau keliauti sunku, gausi atitinkamą pagalbą. Daugiau informacijos pateikiama DUK atsakyme C.13.

Ar galima keliauti su draugais?

Taip, galima! Gali keliauti vienas arba pakviesti prisijungti dar iki 4 draugų, su sąlyga, kad jie visi tenkina pirmiau išdėstytas sąlygas. Tam, kad pateiktų savo paraišką, jie turės naudoti tavo paraiškos kodą. Daugiau informacijos pateikiama DUK atsakymuose B.5–B.11.

Taip pat gali savo kelionės planus derinti su kitais „DiscoverEU“ keliautojais! Šiam tikslui pravers „DiscoverEU“ grupė platformoje „Facebook“. Prisijunk prie šios grupės jau dabar ir pradėk bendrauti su kitais dalyviais.

Jei tave atrinks, nacionalinės „Erasmus+“ agentūros padės tau užmegzti ryšius ir gauti informacijos – prieš išvykstant bus surengta susitikimų (taip pat ir su keliautojais).

 

Pasidalyk patirtimi 

Atrinkti dalyviai automatiškai taps „DiscoverEU“ ambasadoriais. Tave, kaip ambasadorių, pakviesime pasidalyti kelionės patirtimi socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ arba „Twitter“, naudojant saitažodį #DiscoverEU. Tu net gali surengti pristatymą savo mokykloje ar vietos bendruomenėje. 

Noriu sužinoti daugiau! 

Domina ankstesnių paraiškų teikimo etapų informacija? „DiscoverEU“ informacijos suvestinėse rasi daugiau informacijos apie šį veiksmą ir galėsi susipažinti su įvairių „DiscoverEU“ dalyvių įspūdžiais.

 

Europa tavęs laukia. Ženk pirmą žingsnį!      
 

 

Įkvepiantis Vincento-Immanuelio Herro pranešimas „TedX“ forume