Skip to main content
© Brooke Cagle - Unsplash © Brooke Cagle - Unsplash

Mokykitės kalbos kalbėdami!

Atnaujinta Pirmadienis, 06/09/2021

Jei norite išmokti kalbą, vartokite ją! Pamirškite seną pasiteisinimą, kad neturite su kuo kalbėtis prancūziškai ar itališkai. Dalyvaukite kalbų mainuose ir nemokamai pagerinsite savo žinias.

Kalbų mainų, arba tandeminio mokymosi, principas paprastas: pavyzdžiui, jei kalbate lietuviškai ir norite patobulinti savo vokiečių kalbos žinias, turėsite susirasti partnerį vokietį, kuris mokosi lietuvių kalbos. Jei susitiksite valandai, turėtumėte laiką padalyti per pusę – pusvalandį kalbėtis lietuviškai ir pusvalandį vokiškai.

Tai išskirtinė galimybė praplėsti akiratį ir galbūt taip pat susirasti naujų draugų. Taip pat vertėtų prisiminti, kad geras vienos arba kelių užsienio kalbų mokėjimas gali būti labai svarbus privalumas darbo rinkoje.

Dažnai paprasčiausias būdas rasti kalbų mainų partnerį yra „Facebook“ grupės. Tiesiog įrašykite tokius raktinius žodžius kaip „tandemas“ (angl. „tandem“) arba „kalbų mainai“ (angl. „language exchange“) ir miestą, kuriame gyvenate, ir galbūt rasite vietos iniciatyvų, paprastai rengiamų bare ar kavinėje. 
Ieškoti internetinės platformos gali būti nelengva, todėl čia pateikiame įvairių platformų pavyzdžių (kai kurios jų gali būti mokamos): „Italki“, „Open Language Exchange“ arba „Speaky“ yra puikios platformos gimtakalbiui pokalbio partneriui ar mokytojui rasti. Svetainėje „Coeffee“ galite su kitais besimokančiaisiais žaisti kalbinius žaidimus, o „Tandem“ arba „Tandem Partners“ – tai dar dvi tandeminio mokymosi platformos.


Keli patarimai, kad tandeminiai mainai būtų sėkmingi 

  1. Pasitikrinkite, ar jūsų tvarkaraščiai suderinami, ir susitarkite, kaip dažnai norite susitikti.
  2. Atminkite, kad jūsų partneris nėra mokytojas ir gali nesugebėti atsakyti į keblius gramatikos klausimus.
  3. Žvelkite į tai rimtai! Užsirašinėkite naujus žodžius ir peržiūrėkite juos prieš kitą susitikimą.
  4. Nebijokite klysti. Pasakykite pokalbio partneriui, kiek jis turėtų jus taisyti. Paprastai geriausia pasirinkti aukso vidurį: netaisykite visiškai visko, nes tai gali atbaidyti nuo mokymosi, bet ir nepraleiskite pro pirštus didelių klaidų (vienas iš būdų – taisyklingai pakartoti tai, ką partneris pasakė).
  5. Būkite teisingi – nemėginkite kalba, kurios mokotės, kalbėti daugiau nei pusę viso laiko.
  6. Jei norite kalbėtis konkrečia tema, pasakykite tai savo tandemo partneriui. Jei jūsų niekas nesieja ir pokalbis stringa, ne bėda – tiesiog susiraskite kitą partnerį.

 
Ketinate dalyvauti ES programoje?

Jei norite mokytis kalbos, nes netrukus vyksite į kitą šalį pagal programą „Erasmus+“ arba Europos solidarumo korpuso projektą, pasidomėkite mokymosi galimybėmis Europos Komisijos sukurtoje internetinės kalbinės paramos (OLS) platformoje. 
Jos paskirtis – padėti jums lengviau suprasti kalbą, kurią vartosite dirbdami, studijuodami ar užsiimdami savanoriška veikla, ir užtikrinti geresnę judumo mokymosi tikslais patirtį. Galite užsirašyti į teminius atvirus masinio nuotolinio mokymo kursus (angl. MOOCs) arba bendrauti su gimtakalbiais ir kitais OLS dalyviais (taip pat ir neprisijungę prie interneto). Ši priemonė prieinama 24 ES oficialiosiomis kalbomis. Ji nemokama, tačiau tam, kad galėtumėte ja naudotis, turite dalyvauti ES jaunimo projekte.
Studijos užsienyje, jaunimo mainai ar savanoriška veikla užsienyje – tai taip pat puikūs būdai kalbos įgūdžiams tobulinti. Sužinokite apie programos „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso teikiamas galimybes!