Skip to main content

Eiropas Solidaritātes korpuss

Kopā mēs varam.

Solidaritātes projekti

Vēlies panākt pozitīvas pārmaiņas vietējā kopienā? Apvieno spēkus ar draugiem, un izveidojiet solidaritātes projektu! Ņem vērā, ka visiem dalībniekiem jāreģistrējas Eiropas Solidaritātes korpusa portālā! 

Kas ir solidaritātes projekts?

Padomā par problēmām savā apkaimē un tev svarīgiem jautājumiem. Projektam vajadzētu būt vērstam uz vietēja mēroga problēmu risināšanu, taču tas var palīdzēt risināt arī reģionāla vai pat valsts mēroga jautājumus. 

Tavam projektam būtu arī jāatbalsta Eiropas vērtības; tas paveicams, izvēloties ES līmenī noteiktas prioritātes, tādas kā iekļautība, klimata pārmaiņas, demokrātiska iesaistīšanās, pilsoniskums vai dzimumu līdztiesība.

Projekts var ilgt no 2 līdz 12 mēnešiem, un tā galvenokārt ir nepilna laika aktivitāte. Tas nozīmē, ka tu to vari īstenot savā brīvajā laikā.

Kurš var piedalīties?

Lai piedalītos solidaritātes projektā, tev ir jādzīvo kādā no programmas valstīm.

Tavā grupā jābūt vismaz 5 cilvēkiem (vecumā no 18 līdz 30 gadiem), kuri likumīgi uzturas tajā pašā valstī, kur tu. Maksimālais dalībnieku skaits nav ierobežots.

Kādu finansiālo atbalstu var saņemt?

Tu vari rēķināties ar 630 eiro atbalstu mēnesī; šie līdzekļi paredzēti projekta pārvaldības un īstenošanas izmaksu segšanai. Vajadzības gadījumā mēs segsim arī izmaksas, kas saistītas ar mentora iesaistīšanu projektā.

Kā pieteikties?

Atšķirībā no brīvprātīgā darba, stažēšanās vai darba vakancēm, uz kurām tu piesakies organizācijās, solidaritātes projektu īstenošanā tu pieprasi tiešu finansējumu savam projektam. 

Lai to izdarītu, tev jāievēro termiņi, kas noteikti vispārīgajā uzaicinājumā iesniegt projektu priekšlikumus, un jāiesniedz savs projekts kā oficiāls pieteikums (sk. Izsludinātos uzaicinājumus iesniegt priekšlikumus). 

Tavu pieteikumu izskatīs tavas valsts aģentūra
/!\ Tu vari pieteikties uz finanšu līdzekļiem pats vai arī izvēlēties sadarboties ar pieredzējušu organizāciju.

Pieteikuma veidlapā tev tiks uzdoti tādi jautājumi kā, piemēram, kāpēc vēlies īstenot šo projektu, kādā veidā tas sniegs labumu sabiedrībai un kādas aktivitātes tiek plānotas projekta izstrādes un īstenošanas laikā.

Pirms pieteikšanās

  1. Izveido savu grupu — uzrunā citus jauniešus savā kopienā, un kopā izveidojiet grupu ar kopīgu ideju vai tematu.
  2. Aicini visus reģistrēties — visiem grupas dalībniekiem jāreģistrējas Eiropas Solidaritātes korpusa portālā.
  3. Saņem organizācijas identifikatoru (OID) — vienam grupas dalībniekam jāuzņemas “grupas vadītāja” loma un jāpieprasa OID. Lai to paveiktu, jāizveido pieteikšanās konts Eiropas Komisijā.

Ņem vērā, ka tev ir iespēja vērsties pie organizācijas, kura var iesniegt pieteikumu tavā vārdā. Tā var būt organizācija, kas jau ir reģistrēta un kurai ir OID, vai arī organizācija, kas to pieprasīs tavā vārdā. 

Tiklīdz esi reģistrējies un saņēmis OID, vari turpināt darbu saistībā ar nākamajiem soļiem (arī tad, ja vēl tikai gaidi apstiprināšanu).

  1. Sagatavojies — izlasi:

Ja vajadzīga papildu informācija, tavas valsts aģentūra var tev palīdzēt aizpildīt pieteikumu. 

  1. Izveido savu projektu — apkopo savas idejas (mērķi, grupas dalībnieki, gaidāmie rezultāti, budžets, aktivitātes utt.).
  2. Iesniedz pieteikumu — izmanto ESC30 Solidaritātes projektu pieteikuma veidlapu.

Nepalaid garām pieteikšanās termiņu! Vēlam veiksmi!

/!\ Atkarībā no programmas valsts var būt izņēmumi. Ielūkojies bieži uzdoto jautājumu sadaļā (BUJ), lai iegūtu sīkāku informāciju.

 

“Paranduskohvik” — remonta kafejnīca Igaunijā

Remonta kafejnīcas galvenais mērķis ir informēt cilvēkus par patēriņa sabiedrības negatīvo ietekmi uz vidi un mudināt viņus saudzēt vidi. Kafejnīca ir ierīkota atvērtā darbnīcā, kurā ir visi nepieciešamie rīki, kas var būt vajadzīgi dažādu ierīču labošanā. Cilvēki tiek aicināti nest savas salauztās ierīces uz remonta kafejnīcu, kur brīvprātīgie mēģinās palīdzēt tās salabot.

“The Room” — vietējs teātris Īrijā

Projekts tika izveidots, reaģējot uz Ņūbridžas (Newbridge) patvēruma meklētāju sociālo atstumtību Kildēras (Kildare) grāfistē. Projekta mērķis ir izveidot un īstenot praktisku teātra programmu, iesaistot patvēruma meklētājus. Programma paredz drāmas pulciņu, kura rezultātā tapušo uzvedumu izrāda vietējai kopienai.

Skeitparks Beļģijā

Projekta mērķis ir izveidot infrastruktūru vietējās apkaimes skeitborda un BMX entuziastiem. Tā būs ne tikai visiem pieejama vieta sportošanai, bet arī vieta, kur tikties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem.

Projekts “Brīvbode” Latvijā

Projekts “Brīvbode” ir brīvprātīgo aizsākta iniciatīva, kuras ietvaros reizi nedēļā cilvēki tiek aicināti apmainīties ar mantām — atnest sev nevajadzīgas lietas un paņemt vietā sev nepieciešamo, piemēram, apģērbu, grāmatas un mājsaimniecības preces.

Aicinājums brīvprātīgi strādāt dzīvnieku patversmēs Lietuvā

Projekta mērķis ir popularizēt brīvprātīgo darbu dzīvnieku patversmēs un palīdzēt uzlabot trīs dzīvnieku patversmes Klaipēdā. Tā mērķis ir arī dot ārvalstu studentiem iespēju iesaistīties brīvprātīgās darbībās ārpus skolas.

Bioloģiskā lauksaimniecība Polijā

Projekta “Sferyczny ogród badawczy” mērķis ir mainīt jauniešu neveselīgos ēšanas paradumus un mudināt viņus veidot pašiem savu bioloģisko lauksaimniecību. Projekta ietvaros tiks izveidota inovatīva lodveidīga siltumnīca kultūraugu audzēšanai, kurā vietējie jaunieši varēs darboties un piedalīties visos audzēšanas un ražas novākšanas procesos.

Atjaunot Itālijas piekrastes līniju

Projekta “Mare d’Inverno” galvenais mērķis ir atjaunot dabisku piekrastes zonu netālu no Trani un Barletta pilsētu centriem. Projekta mērķis ir uzlabot informētību par vides aizsardzību. Tā ietvaros tiks veidoti riteņbraucēju un gājēju celiņi, tīrītas pludmales un stādītas vietējās koku sugas.