Skip to main content

Eiropas Solidaritātes korpuss

Kopā mēs varam.

Apmācība un atbalsts dalībniekiem

Eiropas Solidaritātes korpuss sniedz dažādus atbalsta pakalpojumus dalībniekiem, lai nodrošinātu, ka viņu dalība norit optimāli un ka viņi līdz ar to arī pēc iespējas vairāk iemācās.  

Vispārīga apmācība tiešsaistē 

Visiem reģistrētajiem kandidātiem un dalībniekiem Solidaritātes korpusa vietnē ir pieejama šī apmācība tiešsaistē. Piedāvāto moduļu vidū ir šādi: “Eiropas Solidaritātes korpusa pamatuzdevums”, “Dalībnieku loma un pienākumi”, “Starpkultūru izpratne”, “Veselība un drošība” u. c.

Apmācība brīvprātīgajam darbam humānās palīdzības jomā

Šī apmācība ietver pašnovērtējumu un tiešsaistes kursu, kam seko pārbaudījums tiešsaistē. Tos, kuri sekmīgi nokārto pārbaudījumu tiešsaistē, var uzaicināt apmeklēt 5 dienu ilgu klātienes kursu kādā mācību centrā Francijā, Vācijā, Itālijā vai Spānijā. Pašnovērtējums un tiešsaistes apmācība ir pieejama ES akadēmijas platformā visiem brīvprātīgā darba kandidātiem, kuri reģistrācijas laikā ir pauduši interesi par brīvprātīgo darbu humānās palīdzības jomā.

Lingvistiskais atbalsts tiešsaistē

Tiešsaistes lingvistiskā atbalsta (OLS) mērķis ir palīdzēt dalībniekiem uzlabot viņu zināšanas valodā, kuru viņi izmantos darbā. OLS tiek viesots Eiropas Komisijas korporatīvajā mācību pārvaldības platformā “EU Academy”.

Šis pakalpojums ir pieejams visās ES oficiālajās valodās: angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu un zviedru valodā. Tas ir pieejams arī basku, galisiešu un katalāņu valodā.

Vari to izmantot, ja esi atlasīts kādai Eiropas Solidaritātes korpusa aktivitātei, kas ilgst divus mēnešus vai vairāk. Pēc tam, kad tiksi atlasīts, tu no uzņemošās organizācijas saņemsi ielūguma e-pasta vēstuli, kurā būs norādīts, kā pieteikties OLS platformā “EU Academy”.

Apdrošināšana

Dalībnieku drošība ir korpusa ietvaros īstenoto aktivitāšu pamatprincips. 

Tu būsi apdrošināts visu darbības laiku. Apdrošināšana stāsies spēkā brīdī, kad dosies ceļā uz uzņemošo valsti, un darbosies vēl divus mēnešus pēc aktivitātes beigām.

Pārrobežu aktivitāšu gadījumā tas nozīmē:

  • segumu, kas papildina tavu Eiropas veselības apdrošināšanas karti vai uzņemošās valsts veselības aprūpes sistēmu (nodrošina Eiropas Komisija), 
  • primāro segumu, ko nodrošina Komisija, ja nevari par velti saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti vai ja tev nav tiesību uz segumu uzņemošajā valstī. 

Iekšzemes aktivitāšu gadījumā tas nozīmē:

  • visu to izmaksu atlīdzināšanu, ko nesedz tavas valsts veselības aprūpes sistēma.

Sīkāku informāciju par segumu un to, kā reģistrēties, vari atrast apdrošināšanas sabiedrības tīmekļvietnē.

Dalībnieku apdrošināšanas segumu nodrošinās dažādi apdrošināšanas sniedzēji atkarībā no laikposma, kurā tiek īstenots viņu projekts. CIGNA apdrošināšanas paziņojums par datu aizsardzību ir spēkā attiecībā uz projektiem, kas tiek īstenoti saskaņā ar daudzgadu finanšu shēmu (DFS) 2014.–2020. gadam, un projektiem, kas uzsākti pirms 2023. gada 7. februāra saskaņā ar pašreizējo DFS 2021.–2027. gadam. Henner apdrošināšanas paziņojums par datu aizsardzību ir spēkā attiecībā uz projektiem, kas tiek īstenoti saskaņā ar pašreizējo DFS 2021.–2027. gadam.

Vīzas un uzturēšanās atļaujas

Ja dalība korpusa aktivitātē ietver pārcelšanos no vienas valsts uz citu, tev var būt vajadzīga vīza un/vai uzturēšanās atļauja.    
/!\  Pieteikumu ceļošanas vai uzturēšanās atļaujas saņemšanai iesakām iesniegt ļoti laicīgi, jo tā izskatīšana var ilgt vairākas nedēļas.

Vispārīga informācija par īstermiņa un ilgtermiņa vīzām un uzturēšanās atļaujām ir pieejama ES Imigrācijas portālā.  

Lai uzzinātu vairāk, sazinies ar kompetento valsts aģentūru vai izpildaģentūru

Līgumi ar dalībniekiem

Pirms iesaistīšanās savā aktivitātē, tev būs jāparaksta dalības līgums, kas nosaka vismaz šādus tavas darbības aspektus:

  • tiesības un pienākumi attiecībā uz apdrošināšanu un korpusa finansiālais ieguldījums, 
  • uzdevumi, kas jāveic aktivitātes laikā (brīvprātīgā darba gadījumā), 
  • paredzamie mācību rezultāti (brīvprātīgā darba gadījumā).

Mācības

Ilgtermiņa aktivitāšu dalībniekiem ir pieejama mācību pasākumu programma, kas nodrošina pastāvīgu atbalstu visā aktivitātes periodā. Šīs mācības palīdz viņiem pārvarēt starpkultūru un personīgas problēmas, noskaidrot savas tiesības un pienākumus, rast atbildes uz praktiskiem jautājumiem, gūt ieskatu starpkultūru komunikācijā, iepazīt citus dalībniekus, uzturēt sakarus ar valstu aģentūrām, novērtēt savu pieredzi u. tml. 

Ilgtermiņa aktivitāšu dalībnieki var piedalīties šādos mācību pasākumos:

  • apmācība pirms došanās ceļā (tikai pārrobežu aktivitāšu dalībniekiem), 
  • apmācība pēc ierašanās, 
  • vidusposma novērtējums (tikai aktivitātēm, kas ilgst vismaz sešus mēnešus), 
  • ikgadējie Eiropas Solidaritātes korpusa pasākumi.

Mentorings

Uz vietas dalībniekiem tiek nodrošināts individuāls atbalsts, ko sniedz mentors, kas palīdz viņiem iejusties jaunajā valstī un uzņemošajā organizācijā.

Youthpass

“Youthpass” ir rīks, ko var izmantot, lai dokumentētu projekta ietvaros sasniegtos mācību rezultātus. Tas ir pieejams visiem korpusa dalībniekiem. Pateicoties tam, vari aprakstīt projekta laikā paveikto un apgūto, ieskaitot neformālās un ikdienējās prasmes. 

Šī informācija tiek iekļauta oficiālā “Youthpass” sertifikātā. Līdz šim šo rīku izmantojuši un sertifikātu saņēmuši jau vairāk nekā miljons cilvēku.  

Atkarībā no tā, kāda veida apliecinājums ir nepieciešams, “Youthpass” sertifikāts var arī noderēt, veidojot dzīves aprakstu (CV) vietnē “Europass”

Iepazīsties ar dažām video liecībām par to, cik svarīgs var būt “Youthpass”.

Dalības sertifikāts

Dalības sertifikāts apliecina, ka esi piedalījies Eiropas Solidaritātes korpusa aktivitātēs. 

Šo sertifikātu saņemsi sava uzturēšanās perioda beigās. To ar šīs tīmekļvietnes starpniecību tev izsniegs kāda no aktivitātē iesaistītajām organizācijām. Vispirms gan tev būs jāaizpilda anketa, kurā lūgsim atbildēt uz jautājumiem par tavu dalību projektā.

Dokuments, kas apliecina tevis paveikto darbu Eiropas Solidaritātes korpusā, būs vērtīgs papildinājums tavam CV. Vari to izmantot kā atsauksmi arī EURES darba mobilitātes portālā.

Informācijas komplekts

Lai uzzinātu vairāk, skati mūsu dalībniekiem domāto informācijas komplektu