Skip to main content

Europejski Korpus Solidarności

Razem możemy więcej

Zanim złożysz wniosek

Zanim Twoja organizacja będzie mogła ubiegać się o finansowanie, musisz podjąć kilka kroków. 

  1. Zapoznaj się z ogólnym zaproszeniem do składania wniosków i przewodnikiem po Europejskim Korpusie Solidarności. Przewodnik to ważna lektura dla każdego, kto zamierza ubiegać się o finansowanie. Wyjaśniono w nim zasady i warunki, jakich należy przestrzegać, aby uzyskać finansowanie i realizować projekty w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Być może zechcesz też zadać kilka pytań swojej agencji krajowej. Ma ona kompetencje, aby wspierać Cię w Twoich przygotowaniach. 
  2. Dowiedz się, czy Twoja organizacja się kwalifikuje. Kwalifikujące się organizacje mogą być publiczne, prywatne lub nienastawione na zysk. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twój kraj znajduje się na liście kwalifikujących się krajów objętych programem i partnerskich.
  3. Zdobądź numer identyfikacyjny dla Twojej organizacji. Zarejestruj swoją organizację na specjalnym portalu dla organizacji, aby uzyskać numer, który będzie potrzebny Tobie i Twoim partnerom przy wypełnianiu formularza wniosku. 
  4. Złóż wniosek o znak jakości. Aby ubiegać się o finansowanie, Twoja organizacja musi uzyskać znak jakości. (Nie jest on wymagany w przypadku projektów solidarnościowych).
  5. Znajdź partnera (o ile dotyczy). W przypadku wielu działań realizowanych w ramach korpusu wymagana będzie współpraca z organizacją z innego kraju. Aby znaleźć odpowiednią organizację, możesz na przykład przejrzeć bazę zawierającą dane organizacji.
  6. Stwórz projekt. Najpierw sprawdź, jakie działania kwalifikują się do finansowania w obszarach dotyczących wolontariatu lub pracy. Przemyśl swój pomysł i przygotuj propozycję projektu. Sprawdź, jaki jest dopuszczalny czas trwania Twojego projektu oraz daty rozpoczęcia i zakończenia.
  7. Sprawdź ostateczny termin i daty. Sprawdź dokładnie termin (dzień i godzinę), w jakim musisz złożyć wniosek online. Wnioski złożone po upływie tego terminu nie będą brane pod uwagę.
  8. Wypełnij formularz wniosku. Użyj formularza odpowiedniego dla danego obszaru działania, typu działania i rundy finansowania, które wybrałeś/-aś. Upewnij się, że masz na to wystarczającą ilość czasu. Sprawdź, czy wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione i zatwierdź formularz. Dopiero teraz możesz wysłać wniosek. Powodzenia!
     

Przeczytaj najnowsze aktualności